Děsivá předtucha ke Košanové přišla ve spánku. Ve snu se jí prý zjevil sám Slavík. „Měla divný sen. Vzbudila jsem se a viděla, jak v mém pokoji na křesle sedí Karel Gott a kouří cigaretu,“ prozradila před časem Marcela pro Aha!.

Přitom o zpěvákovi je známo, že kouření vždy odsuzoval. Rovněž slavné čarodějce to připadalo podivné. „Říkám mu: Karle, vy kouříte? on: Já jsem v situaci, kdy už můžu všechno,“ líčila tajemnou noční můru Marcela a rozhodně ji nebrala na lehkou váhu. Prosila v té době novináře, aby Mistra varovali, že se s ním jistě něco stane.

Když mu deník Aha! skutečně zavolal a na jeho zdravotní stav se ptal, byl Gott nejdříve dost udiven. „Ptáte se, jestli mi je dobře? Proč by mi nemělo být?“ tázal se překvapeně. Jakmile se ale dozvěděl o snu Košanové, začal i on brát situaci vážně. „Tak to nelze podcenit. Budu na sebe dávat pozor,“ řekl tehdy. Jeho manželka Ivana (41) totiž dříve společně s Ilonou Csákovou (46) jezdila na proslulé Marceliny sabaty, a tak Karlovi její jméno ani um nebyly neznámé.

Ovšem na to, co následovalo, ho ani varování nemohlo dostatečně připravit. Pouhý měsíc po kartářčině předtuše totiž lékaři zpěvákovi diagnostikovali rakovinu mízních uzlin! Následovala dlouhá a náročná léčba plná chemoterapií i strachu. Nakonec se ale jedenačtyřicetinásobný Slavík uzdravil.

Fotogalerie: Karel Gott a jeho zdraví
132 fotografií

Marcela, která jeho nemoc předpověděla, si mohla oddechnout. Jenže pak onemocněla ona sama. Bez jakéhokoliv předchozího magického varování dostala sepsi celého organismu a málem zemřela. Její potíže v červenci odstartovaly pouhým zánětem močového měchýře, s nímž měla již své zkušenosti. „Vždycky jsem si je léčila brusinkami z lékárny, tak jsem si pro ně zašla,“ uvedla Košanová, která je také autorkou mnoha dětských knížek.

Pak se jí ale jednou večer zamotala hlava a ona upadla. „Bála jsem se, že je to mrtvice, a radši jsem si zajela do nemocnice,“ líčila s tím, že se svěřila do péče lékařů ve Všeobecné fakultní nemocnici na pražském Karlově náměstí, kde se ostatně léčil i Gott. Čarodějku čekal odběr krve a následný převoz na ARO. „Řekli mi, že jsem podle výsledků krve už minimálně dva dny mrtvá, tolik mi těch pro život nutných látek v krvi chybělo,“ vysvětlovala Marcela.

 „Kdybych si ale nemyslela, že jsem měla mrtvici, do nemocnice bych nejela a během pár hodin bych už asi nebyla mezi živými,“ dodala pro Aha! Košanová s tím, že žádná zdánlivá banalita by se neměla podceňovat. Teď už je naštěstí zase ve formě a může se věnovat výkladu z karet. Tímto způsobem už mnohokrát věštila i pro Slavici Lucii Bílou (51).

VIDEO: Gott hlásí návrat: Takhle to vypadalo na jeho koncertě!

Video
délka: 02:15.04

Gott hlásí návrat: Takhle to vypadalo na jeho včerejším koncertě! Luboš Procházka

VŠE O KARLU GOTTOVI NA BLESK.CZ ČTĚTE ZDE>>

Fotogalerie
58 fotografií