Úterý 22. září 2020
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Polojasno 25°C

„Tak to rozjedem!“ řekl a pak ho usmažili. Drsné detaily popravy dvojnásobného vraha

Autor: yks, chal, ital - 
2. listopadu 2018
21:15

Americký stát Tennessee krátce před půl druhou ráno středoevropského času popravil dvojnásobného vraha Edmunda Zagorskiho (63). Uzavřel se tak příběh vězně, který se tak bál smrtící injekce, že dal přednost exekuci na elektrickém křesle. Podle právničky byl před smrtí naprosto klidný a vyrovnaný. Jeho poslední slova prý byla: „Tak to rozjedem!“ Samotná poprava byla ale nejspíš nesmírně bolestivá. První dávka elektrického proudu ho totiž nezabila a popravit ho museli nadvakrát!

Zagorski čekal na smrt od roku 1984, kdy byl odsouzen za vraždu dvou mužů, které odlákal na odlehlé místo v lese s tím, že jim prodá drogy. Místo toho je oba zabil a okradl. Za to si vysloužil trest smrti. Blížící se úmrtí přijal poměrně dobře, podle svědků se usmíval, a když ho vězeňská stráž vyzvala k posledním slovům, prý řekl: „Tak to rozjedem!“

Obhájkyně popraveného vraha Kelley Helen médiím po exekuci řekla, že chtěla, aby poslední věc, co Zagorski uvidí, byl její úsměv. „Řekla jsem mu, že si dám ruku na srdce, abych ho v něm udržela,“ sdělila.

Právnička nepopsala jen poslední vteřiny před smrtí klienta, ale i průběh popravy. Když do Zagorskiho začala proudit elektřina, zatnul prý pěsti tak silně, že si buď vykloubil, nebo zlomil malíčky. Po 20 vteřinách popravčí proud vypnul. Na první pohled bylo zřejmé, že odsouzený stále žije. Lékař konstatoval smrt až po další, 15vteřinové dávce.

Před tím, než byl Zagorski odveden k popravě, působil prý velice klidně a smířeně. „Chci, aby bylo jasné, že to moc neprožívám,“ řekl. „Nic si z toho nedělejte, jen děláte svou práci. To je v pořádku,“ uklidňoval svou právničku. „Bylo pro něj moc důležité, aby kvůli němu nebyl nikdo smutný,“ sdělila Kelley Helen médiím, „vždycky, když jsme se viděli, byl uvolněný a takovou atmosféru měl nejradši.“

Zagorski si mohl vybrat, jestli bude popraven na elektrickém křesle nebo smrtící injekcí. Křeslo si vybral, protože věřil, že nebude tak bolestivé.

Kromě způsobu popravy si odsouzenec mohl vybrat i poslední večeři. Zagorski si poručil vepřové koleno a oháňky. Vězni mají na jídlo rozpočet ve výši 450 Kč.

Edmund Zagorski byl k smrti odsouzen v roce 1983 za dvě vraždy prvního stupně. 28letý Zagorski nalákal Johna Dotsona (†35) a Jimmyho Portera (†32) na odlehlé místo v lese pod záminkou, že jim tam prodá 45 kilogramů marihuany.

nika70 ( 5. listopadu 2018 17:34 )

Nemůžeš psát normálně? Vždyť se to nedá číst. Možná tě proto ani nikdo nečte.

petrw ( 3. listopadu 2018 11:16 )

uz se smazi v pekle ještě jednou

Monikay ( 3. listopadu 2018 10:02 )

Ještě že jsou obhájkyně rozněžňující se nad vrahy.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud