Jako správná emancipovaná žena se Monika v Německu nenechá živit svým mladým přítelem Petrem Biniasem (21), naopak. Veškeré exekuce evidované jak na její, tak na jména ostatních členů rodiny nechala v Česku a rozhodla se vzít zaměstnání, které jí bylo dohozeno v hokejovém klubu jejího mladého zajíčka – začala se věnovat dětem. Doufejme, že jí není veškerou průpravou pro tuto činnost výchova jejích vlastních dcer, které ji obě začaly svorně nenávidět…

Monika se každopádně v tuto chvíli stará o celou řadu německy hovořících špuntů, dle jejích vlastních slov dětí imigrantů, vozí je do školy a zase zpátky domů, a libuje si, jak je to krásné, „když se práce stane ve volném čase srdcovkou“. Těžko uvěřit, že se někdo, kdo se ještě nedávno holedbal množstvím luxusních nemovitostí (byť v konečném důsledku nebyly její…), sníží k zrovna takové práci, ale je tomu tak.

Nabízí se logicky otázka, jak vysoký plat za to bere – objevily se totiž spekulace, že jde o částky vskutku opulentní. „Není pravda, že bych to dělala za 80 tisíc. Zadarmo to nedělám, mám za to dost, ale tohle je kravina,“ rozčílila se mamma Štiková pro Extra.cz. Konkrétní sumu si však nechala pro sebe. „V Německu je tohle docela ceněná práce, lidé nesvěří do péče svoje dítě jen tak někomu, takže jsem za to ráda,“ dodala.

Monika Štiková je totiž hrdá na svou nezávislost i na to, že celý život, alespoň podle svých slov, je zvyklá pilně pracovat… byť její podnikání na poli cestovním ruchu nebylo nikterak úspěšné. Ale je potřeba ocenit, že se snaží. Ve chvíli, kdy utekla do Německa za svým sotva zletilým přítelem, si totiž nikdo ani nedokázal představit, jak by se tam mohla protloukat. „Máma nemá našetřeno a navíc neumí německy. Tak jsme všichni zvědaví, čím se bude živit! Může tam dělat leda uklízečku…,“ prorokovala jí tehdy dcera Charlotte.

Video
délka: 01:33
360p

Monika Štiková jede na simulátoru býka. Facebook

Fotogalerie
27 fotografií