„Stůj co stůj jsem musel s manželkou vyrazit na naši tenerifskou chajdu. Ta masírka, která se doma strhla kolem vyznamenání, mě už vyčerpávala,“ netajil hitmaker. Poté, co se národ dozvěděl, že zpěvák dostane 28. října na Pražském hradě metál od Miloše Zemana (74), strhla se lavina debat, zda si metál zaslouží. A polemiky ještě vygradovaly, když David zazpíval na pohřbu pokrevního příbuzného Jana Kočky mladšího (†28).

„Závist v naší zemi panuje už od Habsburků. Na jednu stranu jsem očekával kvůli vyznamenání velký tlaky a útoky, ale netušil jsem, že to vyvolá až tak velkou diskuzi. No a když se zabil Honzík v autě a mě osočili, že jsem mu na pohřbu zpíval za velký peníze, tak jsem si řekl – buď nad věcí a dělej si z toho legraci,“ svěřil Blesku hitmaker s tím, že Kočka byl jeho synovec.

Prezidentského ocenění si obrovsky považuje. „Samozřejmě, je to pro mě velká čest,“ prohlásil David. Na Hrad chce vzít nejen manželku Marcelu (57), ale i dceru Klárku (29) a svou maminku Editu. „Mámě je letos šestaosmdesát let. Je stále čilá, drží se, jen ji trochu bolí záda... Ale tohle zvládne hravě! Chci tam máti mít, protože doufám, že na mě možná bude konečně hrdá,“ dodal zpěvák s úsměvem.

VIDEO: „Zpívá milionům lidí celý život.“ Zeman řekl, proč 28. října vyznamená Michala Davida

Video
délka: 08:51
1080p 720p 360p

„Zpívá milionům lidí celý život.“ Zeman řekl, proč 28. října vyznamená Michala Davida David Vaníček, redakce Blesk

Fotogalerie
33 fotografií