Sedmnáct let za Jiřího Kajínka (57) bojoval a snažil se dostat jeho případ znovu před soud. Jenže když se začalo spekulovat o tom, že by ho mohli pustit, byly to Krimi zprávy v čele s Bárou Kozákovou (36), kdo měl už dávno rozjednanou dohodu, že jim bývalý uprchlý vězeň odsouzený za dvojnásobou nájemnou vraždu k doživotnímu trestu odnětí svobody poskytne ihned po propuštění první exkluzivní rozhovor.

Méně reportáží

Když 23. května 2017 skutečně došlo k udělení prezidentské milosti a Kajínek opustil brány věznice, byla to právě Kozáková, kdo jej v Rýnovicích naložil do auta a odvezl na neznámé místo, kde natočili speciální půlhodinovou relaci. Až někdy v té době se měl podle zdrojů z Primy ozvat právě Klíma. „Volal Krimi zprávám a chtěl, aby mu přivezli Kajínka. Chtěl slíznout smetanu...“ prozradil Blesku dobře informovaný zdroj. Od té doby prý byly mezi oběma týmy napjaté vztahy. „Od toho incidentu lidé ze zpravodajství točili pro Klímu a jeho pořad čím dál méně,“ dodal zdroj.

Odchod s noblesou?

I to mohl být jeden z důvodů, proč moderátor po více než čtyřech letech práce minulý týden zničehonic nechal výpověď na podatelně. „Rozchody mají být s nějakou noblesou a tu chci zachovat. Ale žádné problémy ohledně Jiřího Kajínka nebyly,“ popřel na dotaz Blesku Klíma rozbroje s kolegy kvůli »ukradené « kauze. Více se ke svému definitivnímu konci na Primě už nechce vracet. Diváci 3. června jeho pořad viděli naposledy, ani naplánované tři zbylé díly už Prima neodvysílá...

Fotogalerie
18 fotografií

Video: Zpověď přítelkyně nejslavnějšího vězně rok po propuštění: Život s Kajínkem a rakovinou

Video
délka: 00:29.66

Zpověď přítelkyně nejslavnějšího vězně rok po propuštění: Život s Kajínkem a rakovinou Tereza Kühnelová