Před pár dny zemřel na rakovinu dlouholetý doprovodný kytarista Špinarové Ludvík Černý (†54). Shodou okolností se poslední rozloučení s ním odehrává právě na výročí její smrti.

„Jsem takovým nečekaným a předčasným skonem Ludvíka hluboce zarmoucen! Když jsem se o něm dozvěděl, oněměl jsem. To, že rozloučení probíhá ve stejný den, co vloni zemřela maminka, je pro mě dvojitou bolestí,“ promluvil Aha! o svých pocitech syn ostravské zpěvačky Adam Pavlík (42).

Slzy za oba

A slov nebyl schopen ani dnes odpoledne, kdy bylo poslední rozloučení s kytaristou. Obřad se totiž konal na stejném místě, kde měla před rokem kremaci Špinarová. „Je to pro mě psychicky náročné,“ svěřil Adam, když pokládal květinu k rakvi.

Nejdojemnějším okamžikem celého obřadu bylo, když zajížděla rakev a k tomu hrála Věřina nejslavnější píseň Jednoho dne se vrátíš z filmu Tenkrát na západě,“ dodal svědek pohřbu s tím, že Pavlík po obřadu rychle zmizel.

Zesnulý hudebník mu bude moc chybět. „Byl to úžasný kluk. Já bych se nebál ho označit za jednu z ostravských legend. Odejít v 54 letech, to je obrovská škoda pro rodinu i hudební scénu,“ doplnil Pavlík ve smuteční síni ve Slezské Ostravě pohřbil těsně před rokem i maminku.

Dnešní den měl Pavlík skutečně náročný. Po pohřbu ho pak ještě čekala zkouška před vzpomínkovým koncertem, který se koná v úterý od sedmi hodin v ostravské Ostravar aréně.

VIDEO: Poslední rozhovor Věry Špinarové (†65): Primě ukázala svůj dům!

Video
délka: 05:47.29

Poslední rozhovor Věry Špinarové (†65): Primě ukázala svůj dům! FTV Prima

Smrt Špinarové očima syna

Věra Špinarová zemřela loni 26. března po čtyřech dnech v kómatu v pražské motolské nemocnici. V ní se ocitla poté, co 22. března zkolabovala na koncertu se svojí kapelou v Čáslavi. Záchranářům se podařilo hudební legendu oživit, ale z kómatu už se Špinarová neprobrala.

DVĚ PÍSNIČKY A KONEC

■ „Začala druhá písnička A já tě závidím. Vůbec mi nepřipadalo, že by něco bylo v nepořádku. Po ní se ale ke mně natočila a řekla mi, že se jí špatně dýchá a že nemůže. Podívali jsme se na sebe. Řekl jsem, že to stopneme, půjdeme dozadu a tam se domluvíme. Tam povídala, že nemůže dýchat, tak jsme ji rychle zavedli na záchod a já odběhl pro dýchátko, které měla. Když jsem přišel zpátky, tak to bylo horší. Lapala po dechu, okamžitě jsme volali záchranku a ptali se, jestli je lékař v hledišti. Mezitím máma začala omdlévat.“

MASÁŽ SRDCE...

Během půl minuty se objevily dvě doktorky z Čáslavi, které okamžitě začaly s masáží srdce, protože Věra Špinarová nedýchala.

■ „Během tří minut se objevila záchranná služba, která pokračovala v resuscitaci. Ta ale bohužel trvala dlouho. Vyhodili nás, tak jsme nevěděli, co se děje. Takhle to trvalo pětačtyřicet minut, než nám řekli, že obnovili srdeční oběh a že budou muset volat vrtulník.“

ROZHODNE 12 HODIN...

■ „Ještě jsem byl v nemocnici v neděli ráno, to mi ale řekli, že její stav je velmi špatný, spíš že je nulový, a že rozhodne následujících dvanáct hodin. Večer kolem osmé hodiny zazvonil telefon, pan doktor mi sdělil, že mamce selhaly veškeré orgány a že to bylo velmi rychlé. Snažil se mě utěšit tím, že mamka celou dobu, co byla v nemocnici, vůbec nic necítila, netrpěla, že jí bylo v podstatě hrozně dobře.“

VIDEO:  Zesnulá zpěvačka Věra Špinarová má náhrobní desku po boku svého bratra Lubomíra na hřbitově v Ostravě.

Video
délka: 00:15.55

Zesnulá zpěvačka Věra Špinarová má náhrobní desku po boku svého bratra Lubomíra na hřbitově v Ostravě. Karel Janeček

 

Fotogalerie
53 fotografií