Od svých osmnácti let Luděk Munzar neudělal ani krok bez svého vozidla. Üřady mu ale loni na podzim zakázaly řídit, jelikož měl velmi špatnou pohyblivost nohou. Podle některých informací se dokonce doma pohyboval na vozíku. 

"Musel jsem odevzdat řidičák a teď nesmím řídit. Měli by mi ho ale brzy vrátit, tak se toho snad dočkám," prozradila před časem týdeníku Sedmička. A skutečně se dočkal. V den jeho 85. narozenin své papíry na auto získal zpět. 

Konečně se zase mohl projet a dokonce v novém mini autě. Luděk Munzar si pořídil osobní automobil do města určený jen pro dvě osoby. Na své milované závodění tak může už jen vzpomínat. 

"Já jsem se do autodílny narodil. Měl jsem strýčka, který měl autodopravu. Od dětství jsem tam pomáhal, takže to nebyl velký skok k těm auťákům," přiznal herec, který v roce 1989 dokonce získal titul mistra Evropy v závodech automobilových veteránů, kde jezdil s krásným Tatraplánem Sport 602.

Závodní automobily se pro něj staly jakousi drogou. "Přes dvě stě mi naměřili na Monze v jednom úseku. Ale to nejde furt. Zvlášť na těch gumách, co jsem měl. Ono jako tohle auto je přetáčivé. Zatáčka doprava, já volantem doleva. Pořád jsem jezdil ve smyku," zavzpomínal herec na své chvíle za volantem. 

VIDEO: Autonehoda Munzarové a Trnavského: Byl zraněn policista!

Video
Video se připravuje ...

Autonehoda Munzarové a Trnavského: Byl zraněn policista! aktu.cz

 

Fotogalerie
22 fotografií