17. říjen 2019
Svátek slaví Hedvika, zítra Lukáš

Sedm čerstvých maminek představuje: Můj nejkrásnější dárek!

/
 • Sedm čerstvých maminek představuje: Můj nejkrásnější dárek!
  27. prosince 2017 ● 10:32

  Těchto sedm slavných dam už si stihlo ten nejkrásnější dárek nadělit již v průběhu roku. Sandra, Jana, Eva, Tamara, Vlastina, Andrea a Míša – ty všechny se letos staly maminkami, a to už žádný úhledně zabalený balíček pod stromečkem nepřekoná…

 • 1.

  Na co jsme se maminek zeptali?

  První pocit - Jaký to byl pocit, když jsem ji/ho poprvé uviděla?

  Životní rada - Jakou nejlepší radu jí/jemu jednou dám do života?

  Po mně - V čem bych chtěla, aby byl/a po mně?

  Hračka - Mám pro ni/něj schovanou nějakou hračku ze svého dětství?

  Úsměv - Kdy se na mě poprvé usmál/a?

 • 2.

  Sandra Parmová (31), moderátorka, a dcera Emily (3 měsíce)

  První pocit: Byla to láska na první pohled. Já jsem si jako každá nastávající maminka myslela, že to bude určitě krásná holčička. A byla. Takový skoro tříkilový heboučký andílek.

  Životní rada: Aby o sobě nikdy nepochybovala, protože taková, jaká je, je úplně dokonalá.

  Po mně: Ráda bych z ní vychovala holku pro život. Aby byla společenská, pracovitá a milující a zároveň uměla něco uvařit a ošéfovat domácnost.

  Hračka: Nějaké hračky z mého dětství schovává moje maminka. To hlavně panenky a knížky. Ale ve sklepě se určitě najdou ještě i jiné poklady, co jednou Emilce ukážu.

  Úsměv: Když pominu první nevědomé úsměvy hlavně ze spánku, kdy jí cukal jeden koutek pusinky, tak poprvé se Emilka začala usmívat zhruba ve druhém týdnu. Od té doby s ní všichni neustále laškujeme, protože jsme na jejím úsměvu totálně závislí.

  Sandra Parmová

 • 3.

  Jana Doleželová (36), modelka a lékárnice, a dcera Veronika (5 měsíců)

  První pocit: Pocit obrovského štěstí a vděku, který od té doby neustále narůstá.

  Životní rada: Aby v životě pokud možno nedělala to, z čeho by měla špatný pocit. A naopak, aby se co nejvíce věnovala tomu, co ji bude těšit, naplňovat a činit šťastnou.

  Po mně: Přála bych jí, aby měla po mně logické myšlení, protože v mnohém usnadňuje nejen učení, ale především život. A také komunikativnost, odvahu, pracovitost. Zkrátka v ideálním případě, aby zdědila jen ty dobré vlastnosti, nikoliv špatné. Což však samozřejmě není moc reálné. (úsměv)

  Hračka: Mám z dětství vícero hraček, je spíše na ní, která ji zaujme. Ale měla jsem oblíbený i atlas světa, jezdila jsem prstem po mapě a vybírala země, kam se jednou budu chtít podívat. Návštěvy těchto zemí jsem si v dospělosti realizovala. Tak třeba budeme jednou jezdit prstem po mapě a následně i cestovat spolu (úsměv).

  Úsměv: Zdá se to neuvěřitelné, ale mám Verunčinu fotku s mírným úsměvem již z 3.6., kdy jí bylo pouhých 11 dnů! Veliký doširoka otevřený úsměv pak na přelomu 1. a 3. měsíce a od té doby jej vídám několikrát denně, což je ta nejkrásnější odměna.

  Jana Doleželová s dcerou Veronikou

 • 4.

  Andrea Kalivodová (39), operní pěvkyně, a syn Sebastian (9 měsíců)

  První pocit: Byl to úžasný pocit a vím, že mi prolétlo hlavou, že je zas úplně jiný než můj prvorozený syn Adriánek. Myslela jsem na to, že je to krásné dítě, úplně nová osobnost, individualita a člověk. Že je to prostě nádherný dar.

  Životní rada: Vyloženě radu asi ne, spíš oběma svým synům moc přeju, aby byli ve správnou dobu na správném místě. Aby prostě měli v životě štěstí, což je věc, která se nedá ovlivnit. Štěstí a charisma – dvě věci, které si nemůžete koupit, ale velmi nám usnadní život.

  Po mně: Chtěla bych, aby po mně byl veselý a měl smysl pro humor, to je alfa a omega všeho. A aby měl nadhled, uměl se zasmát sám sobě. To by bylo skvělé. Hračka: Já ze svého dětství asi žádné hračky nemám, ale Bastík bude dědit po svém starším bráchovi. Ten miluje puzzle a vůbec všechno, u čeho může něco tvořit. A řekla bych, že ten mladší bude stejný.

  Úsměv: Smál se hrozně brzy, poprvé to bylo, mám dojem, při koupání. On se hrozně rád koupe a dodnes se u toho pořád usmívá.

  Andrea Kalivodová na dostizích se syny Adrianem a Sebastianem

 • 5.

  Vlastina Svátková (35), herečka, a syn Matyáš (6 měsíců)

  První pocit: Žije? Dýchá? Je v pořádku? Obrovsky se mi ulevilo, když jsem viděla, že ano. Měl pupečník kolem krku a nějakou dobu, když vylezl na svět, bylo hrobové ticho. Člověk se modlí, aby bylo všechno v pořádku.

  Životní rada: Ať poslouchá svoji intuici, srdce – to ho nikdy nezklame, i když to na první pohled bude vypadat, že jde proti všem a nikdo mu nerozumí. Ať se nenechá ošálit tím, co by měl. I když se o to budeme pokoušet, je to jeho život, jeho cesta a jen on ví, co ho dělá šťastným.

  Po mně: Ideální by bylo, kdyby nepřevzal nic. Kdyby byl nepoznamenaný mým vlivem a otiskem a svojí vlastní cestou, méně bolestnou trnitou. Ale stejně bude v něčem po mně. Zřejmě v tom, co mě bude na něm nejvíc rozčilovat. (smích)

  Hračka: Stejně jako u prvních synů budu zapisovat jeho první krásné myšlenky, pohledy na svět. A pak mu to budu číst a řeknu mu, jak krásný viděl svět, protože ho jako dítě viděl srdcem. A ať na to nikdy nezapomene…

  Úsměv: Ze sna se smál už v porodnici. A na mě? Přesné datum nevím. A ani není důležité. Důležité je, že se zatím na mě směje skoro pořád… 

  Vlastina Kounická Svátková

 • 6.

  Tamara Klusová (29), zpěvačka a manželka Tomáše Kluse, a dcera Jenovéfa (2 měsíce)

  První pocit: Byla jsem potřetí nejšťastnější ve svém životě!

  Životní rada: Neboj se naslouchat písni svého srdce, žij v pravdě a lásce bez jediné podmínky.

  Po mně: To je velmi těžká otázka… Chtěla bych, aby po mně byla odvážná.

  Hračka: Žádnou schovanou nemám.

  Úsměv: Poprvé se na mě usmála v šesti týdnech, když jsme se spolu vzbudily nevyspané po úplňkové noci. Únava byla hned tatam.

  Tamara Klusová s dcerou Jenovéfou.

 • 7.

  Michaela Tomešová (26), zpěvačka a herečka, a syn Kristián (9 měsíců)

  První pocit: Všechny matky okolo mě mi říkaly, že je to nejúžasnější pocit v životě. Ale mám být úplně upřímná? Když mi ho poprvé dali na hrudník, byl to spíš pocit, jako by mi tam »pleskli« flákotu masa. (směje se) Já Kristiána naprosto miluju, ale myslím, že ten vztah mezi matkou a dítětem se musí vybudovat, že to není ta láska na první pohled, jak někteří tvrdí. Já ho například miluju den ode dne víc.

  Životní rada: Já mu moc radit nechci… Ale asi mu poradím to, aby byl vždycky sám sebou a aby byl upřímný.

  Po mně: Napadá mě spíš celý seznam věcí, ve kterých chci, aby po mně nebyl! (smích) Co se týče vlastností, byla bych šťastná, kdyby byl co nejvíc po manželovi.

  Hračka: Já si hrála s panenkami, to by asi moc neocenil. Navíc jsem byla hrozný ničitel, tudíž se toho po mně moc nedochovalo. Takže mu budu předávat spíš ty zkušenosti než hračky.

  Úsměv: Když mu jeho dědeček koupil chrastítko, já zachrastila a ten zvuk ho rozesmál. Od té doby miluje všechny možné zvuky, písničky… Asi bude taky tíhnout k muzice.

  Míša se synem

 • 8.

  Eva Burešová (23), herečka a zpěvačka, a syn Nathaniel (5 měsíců)

  První pocit: Měla jsem pocit, jako kdybych ho celý život znala. A strašně jsem toužila si prohlédnout každý jeho detail.

  Životní rada: Užívej si každé nové ráno, nesuď druhé a miluj.

  Po mně: Budu ho vést k lásce k naší planetě, ke knihám, k bližnímu svému. Nabídnu mu ze sebe vše. To, co si z toho vezme, je na něm.

  Hračka: Nemám, ale hrozně si užívám nakupování nových hraček. Těším se, až bude větší a budeme si moct spolu hrát aktivněji. Zatím se z některých hraček těším více já. (smích)

  Úsměv: Nathanek vůbec neplakal, jen se smál a směje se pořád. Když se ráno probudí, usměje se dříve, než stihne otevřít oči. Miluju to!

  Eva Burešová se synem Nathanielem.

  Fotogalerie
  54 fotografií

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy