Ve vánočně vyzdobeném pokoji, jemuž vévodí obří postel, je vše, co potřebuje. Je tam zrcadlo s umyvadlem, samozřejmě hygienické potřeby, kterých má – jak tvrdí – slušnou spotřebu, televizor, knihovnička, a dokonce i nástěnka s fotkami z jeho aktivní bavičské minulosti. Nechybí ani židle a stolek, na němž stojí obrázek, na kterém je Jaroslav se svou maminkou. Prý aby ho dobře slyšela a mohl si s ní povídat!

„Víte, teď mám malinko horší období, a když se chci pohybovat, musím využívat vozíku. Je mi slabo, cítím se jako mraveneček, ale snad to přejde,“ svěřil Blesku slavný mim, jehož slepice či Tina Turner dodnes na obrazovkách rozesmávají tisícovky diváků. „Jednu výhodu jsem ovšem objevil. Nohy sice moc nespolupracují, ale ruce při ovládání vozíku sílí, takže mi trochu narostly svaly!“ našel Čejka pozitivum i na svém dopravním prostředku.

„Teď je trošku hůř, ale bude zase lépe! V tomhle věku se to běžně střídá. Teď se moc těším na Štědrý den, a Vánoce vůbec. Cukroví je moje libůstka i slabůstka, stejně jako ostatní dobroty, které míváme, takže už aby to bylo!“ dodal mim a nenápadně naznačil, že audience u jeho lože končí. Ještě jednou se usmál a zamával nám na rozloučenou.

VIDEO: Legendární mim Jaroslav Čejka: Ztrácí se v myšlenkách v domově důchodců!

Video
délka: 01:50

Legendární mim Jaroslav Čejka: Ztrácí se v myšlenkách v domově důchodců! David Turek, Jan Jedlička

Fotogalerie
19 fotografií