Šéf pořádající agentury Musica Bohemica Jaroslav Těšínský (67) se jen den po vyhlášení cen ocitl v nelehké situaci. V neděli ráno totiž oznámil, že vyřadil hlasy pro skupinu Ortel i jejího zpěváka a započetl pouze počty, které získala loni. Podle jeho agentury totiž nehlasovali jejich fanoušci podle pravidel.

Tím se ovšem zvedla obrovská vlna odporu a někteří považují soutěž dokonce za »mrtvou«. Podle Těšínského změna nastat musí a ve hře jsou hned dvě varianty. Nová pravidla „Mělo by dojít ke změně pravidel, aby nedocházelo k hlasování různých fanklubů umělce. Také aby se do ní nemohly zapojovat politické či extremistické subjekty. Soutěž by i nadále měla být o radosti z hudby,“ svěřil Blesku Jaroslav Těšínský, jak by si představoval další existenci Českého slavíka. Podle jeho slov bude muset dojít i ke změně v systému hlasování.

Hledá se nástupce

A nejen to... „Už zhruba dva roky přemýšlím, že kdyby se objevil někdo mladší s novými nápady, nebylo by od věci mu celou soutěž předat. Ve svém věku musím také trochu myslet na své zdraví a rodinu. Situace, která nastala během posledních dní, rozhodně není záviděníhodná. Ani tak bych ale nic neudělal jinak,“ má jasno majitel soutěže.

VIDEO: Známe neupravené výsledky Slavíků! Všechno je jinak!

Video
délka: 01:10
1080p 720p 360p

Známe neupravené výsledky Slavíků! Všechno je jinak! Tereza Kühnelová, Lukáš Červený

Fotogalerie
62 fotografií