Královna českého šansonu přišla o milovanou fenku francouzského buldočka Baboo (†9). Ta měla rakovinu a bohužel jí už lékaři nemohli nijak pomoci. Jedinou možností bylo ji uspat a zbavit ji tak utrpení. Bohužel smrt pejska velmi zarmoutila její paničku. „Není mi dobře,“ řekla jen smutně pro Aha! Hegerová.

Ta buldočka dostala jako dárek k 77. narozeninám. Právě ona jí také dala jméno Baboo, ačkoliv původní jméno pejska od chovatelů bylo Žožo. Hana zvíře velmi milovala, přesto se o ni už v poslední době nedokázala starat. Poslední dva roky tak čtyřnohou kamarádku svěřila do péče rodině herečky a dabérky Vlasty Peterkové (70) a operního pěvce Vratislava Kříže (60).

Přesto ji však pravidelně navštěvovala o víkendech a velmi na ní lpěla. Proto se ostatně její blízcí velmi báli, jak zareaguje na zprávu o jejím skonu. Dlouho tak s oznámením váhali a raději se poradili i s primářem z pražské Nemocnice Na Homolce Petrem Neužilem (55), který má slavnou pěnici v dlouhodobé péči.

Ten doporučil, kdy se Hegerová zdrcující zvěst dozví. Pro jistotu ji také rovnou prohlédl. „Paní Hegerová u nás na konci týdne byla. Absolvovala obvyklé půlroční vyšetření, které pravidelně děláme,“ vysvětlil pro Aha! pan profesor. „Na svůj věk a přihlédnuto k nemocem, které má, je na tom zdravotně dobře,“ dodal lékař.

VIDEO:  Iva Kubelková zpívala hit Hany Hegerové. Jak jí to šlo?

Video
délka: 03:44.41

Už jste ji slyšeli? Máme nahrávku, kde Iva Kubelková zpívá hit Hany Hegerové. JJIMBAND

Fotogalerie
28 fotografií