„Vzali mi dvacet centimetrů střeva. Ani chemoterapie nejsou nutné, neměla jsem ani vývod, přesto se mi rána dodnes neuzavřela,“ prozradila Devátá deníku Aha! podrobnosti svého zdravotního stavu. Za vše může Staphylococcus aureus, tedy zlatý stafylokok.

Tato bakterie se sice běžně vyskytuje na kůži nebo v nose u zdravých lidí, jenže když se v těle přemnoží, způsobuje kožní infekci. Pokud přejde do organismu, jedná se o velké riziko. Zejména když vstoupí do krevního řečiště, kloubů, kostí, plic či srdce. Pak může nastat sepse (otrava krve), která člověka ohrožuje na životě.

„Ten pitomej stafylokok do mě vlezl při operaci. Jenže to nikdo nevěděl, mysleli si jen, že se mi tam dostala banální infekce,“ postěžovala si exmanželka Josefa Vinkláře (†76), který v legendárním seriálu Nemocnice na kraji města ztvárnil doktora Cvacha.

VIDEO: Syn Jakub, kterého měl Vinklář s herečkou Janou Dítětovou (†67): Tátu rozvedl alkohol a ženské!

Video
délka: 06:23.39

Syn Josefa Vinkláře (†76) Jakub: Tátu rozvedl alkohol a ženské! Zuzana Bubílková, Jan Jedlička, Lukáš Červený

Na doléčení po operaci autorku knih Lázeňská kúra či Radši nekoukat převezli na Rehabilitační kliniku Malvazinky. „Tady mne učili chodit, prostě jsem se tu měla rozhýbat, ale hlavně mně měli zaléčit ránu,“ vylíčila Ivanka s tím, že právě zdejší lékaři povolali specialistu, když po dvou měsících zůstala rána i nadále otevřená. Teprve stěry prokázaly stafylokoka.

Přitom Devátá se s touto nákazou nesetkává poprvé, a tak ví, co má očekávat. O svých dřívějších zdravotních problémech s humorem psala v knížce s názvem V oblaku dezinfekce, teď jí ale moc do smíchu není. „Jsem na infuzích, ale nedaří se jim ho z těla stále vyhnat ven. Zlatého stafylokoka jsem chytla už potřetí v životě. A věřte mi, že se obávám toho nejhoršího. Zapudit ho je velmi složité a především u mne,“ strachuje se o život Ivanka.

Fotogalerie
36 fotografií