Herečka Libuše Havelková se tak rozhodla ještě před tím, než byla kvůli Meniérově nemoci hospitalizována v gerontologickém centru. „Když paní Libuška onemocněla, nechala chalupu dceři,“ řekli deníku Aha! starousedlíci.

Syn Ondřej Havelka prý o chalupu nejevil zájem. „Už sem vůbec nejezdil a nechtěl se o nemovitost starat, zřejmě neměl čas,“ řekla Aha! sousedka ze vsi, která se s herečkou dlouhá léta navštěvovala.

Herec měl k chalupě a kouzelnému místu prý velmi blízko. „Ondra začínal se svou první kapelou v naší, dnes už zaniklé hospůdce,“ vzpomíná sousedka. „Pak sem ale přestal jezdit a dlouhá léta ho už nikdo neviděl. Nikdo neví proč,“ krčí rameny.

Chalupa i s rozlehlým pozemkem a odhadovanou cenou kolem tří a půl až čtyř milionů korun tak připadla Ondřejově starší sestře Daniele. Ta o nemovitost stále pečuje, a také tam pravidelně jezdí. Byla tam i po maminčině pohřbu. V dědickém řízení se potomci herečky Libuše Havelkové rozdělí o dům v pražských Vysočanech, kde vlastnila 2/4 a zbytek byl psaný na obě její děti.

Video
délka: 00:54

Pohřeb Libuše Havelkové (†92): Přišel Somr a Havelka s rodinou Lukáš Červený

Fotogalerie
35 fotografií