Podívat se na dceru v televizi, pustit si její CD nebo si prohlížet staré fotografie bylo pro paní Svatavu dříve nesnesitelně bolestné. Po čase však konečně zvládne alespoň to, přes to, že jí tvář milované dcery vždycky vžene slzy do očí.

„Dříve to nešlo. Bylo to moc bolestivé a rozrušilo mě to. Nyní to vždycky obrečím, ale už to dokážu. Jen to nesmí být večer před spaním,“ podotkla pro deník Aha! paní Svatava. Za osobní úspěch považuje také to, že si na internetu vyhledala vystoupení Ivety s Jožkou Černým (75) a Leonou Machálkovou (49).

Šokující zpověď: Byl jsem u toho, když se Iveta poprvé opila!

Video
délka: 01:46.24

Šokující zpověď: Byl jsem u toho, kdyz se Iveta poprvé opila! David Turek, Ondřej Rýbár

„Jsou to už tři roky, co Iveta odešla, a já mám stále někde uvnitř v mysli, že jen někde je a že za mnou zase přijde...“ svěřila se paní Svatava. „Samozřejmě vím, že je pryč, takže mohu jen vzpomínat a zapálit svíčku na její památku. Jsem její máma a v srdci mi navždy zůstane. Všechno to, co dokázala. A nebylo toho málo...“ myslí si zpěvaččina maminka.

„Pláču, ale když ji vidím, potěší mě. Pořád přemítám, co jí dalo k tak šílenému činu impulz. Pravda je, že byla dost náladová. Ale opravdu nevím... Zvlášť když jsme spolu ještě den předtím telefonovaly. Pořád mám v paměti její poslední slova: Maminko, měj se moc hezky a dej na sebe pozor!“ dodala paní Svatava, které zůstal po smrti dcery ještě syn Lumír (53) a druhá dcera – Ivetino dvojče Ivana (51). Radost jí dělá také Ivetin syn Artur.

Miloš Zeman ví své: Prozradil, kdo zabil Ivetu Bartošovou!

Video
délka: 01:07.00

Miloš Zeman ví své: Prozradil, kdo zabil Ivetu Bartošovou! Pressklub Frekvence 1, foto: archiv Blesku

„Jediné, co mi po Ivetě zbylo, je vnuk Arťa. Mám radost, že se mu daří ve škole a že se taky našel v muzicírování. Občas si zavoláme. Vždycky se těším na prázdniny. To se u mě vždycky na pár dnů objeví a moc mě potěší,“ řekla paní Svatava. „Jsem ráda, že do Česka za mnou jezdí i Ivana ze Švýcarska, pár dnů se mnou strávila na Velikonoce,“ dodala. Syn bydlí ve Frenštátu pod Radhoštěm nedaleko od ní.

Zeman s šéfredaktorem Blesku o smrti Bartošové.

Video
délka: 01:00.52

Zeman o smrti Bartošové Radek Lain,Vera Renovica,Jan Jedlička,Ondřej Rybár

Svou zesnulou dceru nosí v hlavě každý den. Její fotografii má vystavenou v pokoji na stole, občas se zajde podívat na hřbitov. Nosí dceři tulipány a rozsvěcí množství svící. Místo na výročí tam ale přišla krátce před ním. „Mám to daleko. Pěšky téměř hodinu. Je smutné a tak trochu zvláštní, že Ivetku tu nemáme. Jen její fotografii,“ pokračovala paní Svatava se slzami v očích.

Iveta tajně o Rychtářovi: Je to hajzl, který se jen šňoří!

Video
délka: 02:05.56

Iveta tajně o Rychtářovi: Je to hajzl, který se jen šňoří! TV PĚTKA, REDAKCE BLESK.CZ

Vdovec Josef Rychtář, který oslavil v sobotu 59. narozeniny, vysvětluje, proč část ostatků nevydal rodině. „Rodina nefungovala a Ivetka tam nechtěla jezdit,“ tvrdí Rychtář, který na manželku stále myslí. „Odešlo mi sluníčko ze života. Ona měla kouzlo osobnosti, co mi chybí,“ dodává vdovec.

Fotogalerie
130 fotografií