Mladý Zdeněk Raušer nebyl hercem. Nevystudoval žádnou hereckou školu, ani se pravidelně nezúčastňoval natáčení nebo castingů. Proslavil se však díky režisérovi Bohdanu Slámovi ve filmech Divoké včely po boku Táni Vilhelmové a později také po boku Aňi Geislerové ve filmu Štěstí.

Sláma je známý tím, že často využívá talent neherců. A u Divokých včel to byl přesně ten případ. Zdeňka našel v jedné rýmařovské hospodě po čtyřech letech hledání neherecké hlavní postavy. Postava Káji nejde hrát, proto jsem do ní obsadil neherce z Rýmařova Zdeňka Raušera,“ řekl před lety. „On nám teda hlavně ze začátku vůbec nevěřil, že jsme nějací filmaři, že jo… myslel si, že si z něj jenom někdo dělá prdel,“ uvedl tehdy Sláma.

I když tedy Raušer nepatřil mezi typické herce, své místo si v srdcích diváků získal. Narodil se v roce 1978, vystudoval učiliště a věnoval se opravování zemědělských strojů. Vystřídal několik povolání a dělal i svářeče. Nakonec však práci ztratil.

Na svého kamaráda z natáčení zavzpomínal také kolega Pavel Liška, který si s ním zahrál jak v Divokých včelách, tak ve Štěstí. 

Fotogalerie
11 fotografií