Obývá malou ložnici spojenou s obývákem na pražských Vinohradech. K tomu má provizorní kuchyňku ve skříni. Za tento byteček platí Procházková měsíčně téměř 19 tisíc korun!

„Můj důchod je dvanáct tisíc, z toho to neutáhnu,“ stýská si herečka, která moc pracovních příležitostí nemá. „Žila jsem dlouho v Rakousku a tady na mne asi zapomněli. Dávali mi jenom samé štěky,“ říká první manželka herce Karla Högera (67).

Než dostala roli Lídy Baarové v Renčově velkofilmu, si Zdenka naposledy pořádně zahrála v Herzově hororu Upír z Feratu (1981). „Měla jsem prostoj pětatřicet let. Hrůza! Když mi dal Filip nabídku na starou Lídu, byla jsem v sedmém nebi,“ netají Procházková.

„Všichni mi tvrdili, že Baarová odstartuje mou pozdní kariéru. Já jim říkala – prosím vás, kdo by mě v devadesáti letech chtěl... A měla jsem pravdu! Nikdo o mne nestojí,“ míní herečka.

Od premiéry Baarové, která byla před rokem, dostala už jen epizodku v Ordinaci v růžové zahradě 2. „Objevila jsem se na mžik ve dvou dílech a od té doby po mně ani pes neštěkne,“ konstatuje herečka.

Stabilní finanční příjem jí v současnosti zajišťuje pouze nekonečný rakouský seriál, který se vysílá den co den. „Hraju tam babičku takové bláznivé rodinky. Jednou za čas sednu na autobus, odjedu do Vídně a točím, dělám postsynchrony a podobně,“ vysvětluje Zdenka.

V poslední době se Zdenka Procházková zaměřuje na psaní. „Chystám novou knížku s Pavlínou Kadlecovou, která je o více než šedesát let mladší než já, a tak spolu probíráme generační zádrhele, zkušenosti, muže a ženy. Ani jedna z nás si nebere servítek před ústa,“ usmála se herečka.

„Hlavně co se týká vztahů včera a dnes. Bude se jmenovat Procházka životem,“ dodala.

Fotogalerie
51 fotografií