Bolestivý vztah herce a dabéra s jediným synem se projevil i na pohřbu. Prokop a jeho maminka, výtvarnice Míla, si totiž ve smuteční síni krematoria v Praze-Strašnicích nešli sednout do předních lavic pro pozůstalé, ale zůstali stát skryti až v poslední řadě! S hercovými sestrami a synovcem Jardou se ani nepozdravili a ve chvíli, kdy obřad skončil a pozůstalí si začali kondolovat, Prokop s maminkou se vytratil, aby se vyhnul setkání se zbytkem rodiny.

Co se mezi Prokopem a jeho tátou, potažmo zbytkem rodiny stalo? „Jsou to složité věci, o kterých se v rodině nemluví. Pravdou je, že mezi Mirkem a Prokopem byl vztah velmi složitý, v jeden čas spolu nemluvili vůbec. A ani na sklonku Mirkova života se moc nevídali. Sice se to trošku zlepšilo, ale vřelé to opravdu nebylo,“ prozradil deníku Aha! jeden ze smutečních hostů s tím, že napjaté vztahy mezi otcem a synem pomalu rozklížily celou rodinu, která se rozdělila na dvě strany – Prokop s maminkou na jedné a hercovy sestry na druhé straně.

Moravcovou doménou byl dabing, svůj hluboký hlas propůjčil policistům Moulinovi a Kojakovi či zloduchu Fantomasovi. Od roku 2007 se potýkal se zdravotními potížemi, které odstartovala zlomenina krčku při kolizi s vozem taxislužby.

Fotogalerie
14 fotografií