„Na Slavíka se připravuji. Jsem nominován, a proto bych nechtěl v hledišti chybět,“ řekl v pátek Blesku Gott. „Už jsem i promyslel, co si obléknu na sebe. Toho večera si vážím, takže to není o tom otevřít skříň a vzít si něco na sebe. To se musí promyslet,“ dodal zpěvák, který může získat už 41. Zlatého slavíka. V hlasování ale sváděl velký boj s Tomášem Klusem (30), který dnes večer na Slavíka nepřijde, jelikož koncertuje na Moravě. Kdyby Karel vyhrál, korunoval by tak svůj návrat na scénu po náročné nemoci.

Karla Gotta podle informací Blesku po nedávné operaci ploténky stále bolí záda, a tak neví, zda zvládne v hledišti odsedět celý večer. Každý den kvůli tomu čile komunikuje s Jaroslavem Těšínským z pořádající agentury Musica Bohemica a hledají způsob, jak vše uskutečnit.

„Pan Gott nechce čekat v zákulisí. Zároveň ale není možnost mít pro něj samostatnou lóži, kde by si udělal pohodlí, protože ta v karlínském divadle, na rozdíl od Státní opery, není. Jediná možnost tedy opravdu je, aby seděl v hledišti. A přizpůsobíme se i tomu, jestli přijde s manželkou až v průběhu přímého přenosu,“ řekl Blesku zdroj ze štábu.

Nechtějí sedět vedle Ortela

Nejen kolem Karla Gotta probíhají v karlínském divadle velké manévry. Pořadatelé mají také starosti s tím, kam usadit kontroverzního frontmana kapely Ortel. „Někteří umělci si totiž vedle nich nepřejí sedět,“ sdělil nám zdroj z televize Nova, která dnešní galavečer přenáší.

Ortel opět bojuje o dva Slavíky: v kategorii Skupina roku a jeho lídr Tomáš Ortel (40) i ve Zpěvákovi roku. Loni skončila celá plzeňská partička na druhém místě, její zpěvák byl třetí. To šokovalo velkou část veřejnosti i umělců. Někteří loni v hledišti Státní opery dokonce oceněným na protest netleskali…

Gott se sice už před několika týdny omluvil, že se ještě necítí na to zpívat v živém televizním přenosu, přesto není vyloučeno, že se objeví v některých z připravených scének s moderátorem Ondřejem Sokolem (45). „Scenárista Libor Bouček za Karlem pravidelně jezdil a vše probírali. Vše záleží na tom, jak se bude dnes večer cítit,“ prozradil nám zdroj. „Nechte se překvapit,“ řekl nám k tomu Bouček.

Gott bude mít ochranku

Zdá se také, že bude mít Mistr speciální ochranku. „Nechci cokoli okolo účasti Karla Gotta veřejně komentovat. Těšíme se na něj a samozřejmě, že pro něj uděláme maximum,“ řekl Blesku Těšínský. Podle našich informací už ale vyčlenil v najaté ochrance bodyguardy, kteří se budou starat o Slavíkovu bezpečnost od jeho příjezdu k divadlu až po odjezd domů.

Ortel sice nepatří mezi otevřeně extremistické kapely, ale jeho koncerty jsou kvůli publiku často v hledáčku policie. Podporu posluchačů skupina získává hlavně protiislámskými a protiuprchlickými texty svých písní.

Velkým šokem je nominace Joakima Brodéna (36) ze švédské heavymetalové skupiny Sabaton v kategorii Zpěvák roku. „Jeho maminka pochází z Prahy, zpěvák má díky dvojímu občanství i český pas. Jeho nominace je sice překvapivá, ale plně v souladu s pravidly této ankety,“ řekl Blesku Těšínský.

Finále ankety Český slavík se po dlouhé době vrací do karlínského divadla. „První ročník novodobé ankety v roce 1996 proběhl právě tam, další ročník byl v Plzni a od té doby jsme byli ve Státní opeře. Takže se do Karlína vracíme po dvaceti letech,“ prozradil Blesku pořadatel Jaroslav Těšínský. Ze Státní opery se oblíbený galavečer musel poroučet, jelikož podstupuje rozsáhlou rekonstrukci.

Nominace:

Zpěvačky:

Zpěváci:

 • Joakim Brodén
 • Michal David
 • Karel Gott
 • Tomáš Klus
 • Richard Krajčo
 • Tomáš Ortel

Skupiny:

 • Chinaski
 • Kabát
 • Kryštof
 • Olympic
 • Ortel
 • Slza

Fotogalerie
33 fotografií