Jako každé ráno si i včera pustila rádio. Zrovna jí gratulovali k půlkulatému jubileu a pak pustili písničku Já mám ráda políra. „Tak poslouchám a říkám si, že ta Ljuba to zpívá nějak divně. A najednou mi došlo, že to není Hermanová, ale já! Nepoznala jsem se!“ smála se Hegerová, až se za břicho popadala. Dočista zapomněla, že tento staropražský šlágr nazpívala také!

A jak prožila svůj narozeninový den? „Ráno jsem vstala a těšila se, že jsem se probudila. Potom jsem se radovala, že mi z kohoutku teče teplá voda a že topení topí. Jsou to základní věci, bez kterých nemůžete být, lidé na to ale zapomínají,“ vysvětlila česká Edith Piaf s tím, že je šťastná, i když zdraví už jí špatně slouží.

Video
délka: 02:29.84

Hana Hegerová slaví 85. narozeniny! Co přeje Malásek? Bude mejdan! 

„Napůl slyším, ale slyším. Napůl vidím, ale vidím. Napůl chodím, ale chodím... Co víc si můžu přát?!“ tvrdí oslavenkyně, na jejíž počest včera ve Viole chystali Večer pro Hanu Hegerovou. A co by sama sobě popřála? „Všechno, a vlastně nic! Aby byli všichni zdraví, šťastní, aby svět přestal bláznit. Pozorně sleduji zprávy a není mi z toho všeho vůbec dobře,“ přiznala Hegerová.

Po celý den přijímala telefonické gratulace a těšila se, až se dostaví s dortem její vnuk Matouš Heger (40). „Nevím přesně, kdy přijdou, ale přijdou. Záleží na pravnoučátku miminku, kdy se vyspinká. Nebudou ho přece kvůli mně budit,“ vysvětlila a dodala, že se těší i na sklenku bublinek.

Video
délka: 03:32.59

Petr Rychlý jako Hana Hegerová! Další výborné video z Tváře!  TV Nova

Dárek od Blesku

Hana Hegerová miluje květiny. Proto jsme jí koupili dracenu v květináči. Nechali jsme ji v restauraci, která sousedí s domem na Staroměstském náměstí, kde zpěvačka žije. „Mám v bytě schody, nemohu vám otevřít. Až přijde rodina, kytičku mi tam vyzvednou. Moc se na ni těším,“ děkovala nám oslavenkyně po telefonu.

Fotogalerie
57 fotografií