Zpěvák, který je po 6. cyklu chemoterapie v domácím léčení, se pochopitelně nedostavil osobně, ale přítomné hosty a diváky pozdravil ze záznamu, který byl natočen na Bertramce. „Dobrý večer, dámy a pánové, zdravím vás všechny účastníky 15. ročníku Trebbia. Jsem velice rád, že i letos pomůže můj obraz nadaci Chantal Poullain a Trebbii. Přeji vám krásný večer,“ řekl ve zdravici, kterou účastníkům charitativní dražby ve Španělském sále Pražského hradu promítli.

Je vidět, že i přesto, že svůj boj s rakovinou mízních uzlin nemá ještě stoprocentně vyhraný, nezapomíná na ostatní, kteří pomoc také potřebují.

Video
délka: 01:49.55

S rakovinou bojující Gott dražil své dílo: Obraz za 230 000! vysílání České televize

Na olejomalbě s názvem V kavárně zvěčnil ženu v kloboučku, jak sedí v tiché kavárně a odvrací zrak od okna, zatímco na zemi leží černý pes. Mistr obraz maloval v druhé části své onkologické léčby, tedy v době, kdy mu mezi chemoterapiemi nebylo úplně nejlépe.

Během dvouminutové dražby, která začínala na 100 000 korunách, postupně podnikatelé a manažeři přihazovali po desetitisících. Závěrečná částka nakonec byla 230 000 Kč. Za tuto sumu olejomalbu vydražila realitní a bezpečnostní firma. „Obraz pana Gotta bude vyvěšený v sídle naší společnosti,“ řekl při přebírání zpěvákova díla ředitel firmy Vladislav Stanko.

Karel měl z vydražené částky velkou radost. „Přiznávám, že výtvarně se nemohu řadit mezi akademické malíře, jsem autodidaktik. Maluji ale s láskou a o mé obrazy byl vždy zájem, protože do nich dávám srdce, fantazii i nápady," přiznal zpěvák Blesku a dodal: „Rád si sednu například do kavárny, pozoruji lidi, občas si vezmu i skicák a dělám náčrtky toho, co vidím kolem sebe. Přesto musím neskromně říct, že ten, kdo můj obraz v rámci charitativní dražby vydražil, tak dobře investoval.“ 

VŠE O BOJI KARLA GOTTA S RAKOVINOU ČTĚTE >>> ZDE!!!

Fotogalerie
22 fotografií