Zde je celý přepis Gottova rozhovoru pro Bild, největší deník nejen v Německu, ale v celé Evropě! Pro ilustraci – každý den prodává 2,2 milionu výtisků, které drží v ruce v průměru víc než 10 milionů čtenářů!

Jak se vám daří?

„Střídá se to. Někdy je mi dobře, pak zase špatně. Každý pacient reaguje na chemoterapii jinak. Někdy mě bolí žaludek, pak zase klouby. Ale to je důkaz, že terapie zabírá.“

Pozorujete už nějaké změny?

„Pomalu mi vypadávají vlasy. To jsem ale čekal. Teď není čas na marnivost. Jde o můj život. Kdyby lékaři mou rakovinu odhalili o několik týdnů později, nebyla by už žádná šance na mou záchranu.“

Jak vám diagnózu oznámili?

„Lékař mi ukázal výsledky počítačové tomografie. V oblasti břicha jsem viděl jen obrovskou černou skvrnu. Po první chemoterapii je teď skvrna asi třetinová. Rakovina se sice rozšířila, ale naštěstí nezasáhla žádné orgány. Lékaři říkají, že má šance na přežití je devadesát procent. Pevně věřím, že se uzdravím.“

Myslíte také na smrt?

„Jsem připravený na všechno. V nemocnici se mi promítl celý můj život jako film. Pomyslel jsem si, že jsem viděl celý svět, měl jsem hezký život a skvělou kariéru. Jestli mám teď odejít, tak to tak má být a já jsem připravený.“

Měl jste před diagnózou nějaké symptomy?

„Měl jsem problémy s trávením a necítil jsem se kvůli tomu dobře. Nebral jsem to ale moc vážně, což byla určitě chyba.“

Budete zase vystupovat?

„V současnosti si neumím představit, že bych někdy znovu zpíval. Můj hlas je prostě příliš slabý. Moji lékaři mi však slíbili, že se mi hlas vrátí, stejně jako ostatní životní síly. K tomu je ale ještě dlouhá cesta.“

Jak na diagnózu reagovala vaše rodina?

„Velmi soucitně. Moje žena Ivana je zdravotní sestra a stará se o mě 24 hodin denně. Dodává mi sílu. Před mými dcerami nechci naříkat, všechno musí normálně fungovat dál. Když jsem se vrátil domů po první chemoterapii, chovali jsme se k sobě stejně. Normálně jsme se bavili a hráli hry.“

Omezujete se nějak v jídle a pití?

„Poslouchám teď svoje tělo. Dřív jsem si rád dával skleničku vína k jídlu, ale na víno už vůbec nemám chuť. Místo toho si teď dám skleničku piva. Jíst můžu dál to, co chci.“

Jak vznikají snímky nádorů?

Metoda, díky které se nádory na snímcích zobrazují, se nazývá pozitronová emisní tomografie. Nemocnému se do oběhu vstříkne radioaktivní látka, která na snímcích zviditelní daný nádor. Látka není nebezpečná, má velmi krátký poločas rozpadu. Snímky dole zobrazují náhodného pacienta před a po léčbě Non-Hodgkinova lymfomu. 

Snímky zobrazují pacienta před a po léčbě Non-Hodgkinova lymfomu.
Snímky zobrazují pacienta před a po léčbě Non-Hodgkinova lymfomu.
Autor: medicabaze.cz

Průběh Karlova zápasu s rakovinou

25. 10. – Gottovi silně buší srdce, a tak ho manželka Ivana veze do pražského IKEM. Profesor Jan Pirk a jeho tým mu nasazují stent, který má zabránit infarktu.

Operace, která Karlu Gottovi zachránila život.

26. 10. – Slavíkovi na JIP kardiocentra není dobře, stěžuje si na velké bolesti břicha. Připouští, že už se u něj objevily v minulých dnech.

Ivana svého muže odvezla do IKEM.

27. 10. – Z kardiocentra ho převážejí na chirurgii, kde je s náhlou příhodou břišní ihned operován. Profesor Pirk na zákrok dohlíží, má strach o Gottovo srdce oslabené narkózou.

MUDr. Jan Pirk, Institut experimentální a klinické medicíny (IKEM)

1. 11. – Zpěváka s diagnózou rakovina mízních uzlin převážejí z IKEM na hematologii do Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí.

VFN na Karlově náměstí v Praze, kde je teď Slavík.

2. 11. – O Slavíkově těžkém onemocnění se dozvídá veřejnost.

Vyjádření Ivany Gottové ke zdravotnímu stavu jejího manžela Karla Gotta

3. 11. – Slavík podstupuje první chemoterapii. Podle německých médií mu tlumí bolesti morfiem.

Karel Gott bojuje s rakovinou.

4. 11.Gott promlouvá k fanouškům přímo z nemocničního lůžka. „Vážení a milí příznivci, moji milí přátelé, kamarádi z branže, se kterými spolupracuji, díky vám za všechny vzkazy s přáním brzkého uzdravení. Dodává mi to velkou sílu, odvahu bojovat při docela náročné léčbě. Doufám, že se brzy zase uvidíme v lepších časech, váš Karel,“ znělo zpěvákovo poselství, které rozpoutalo na sociálních sítích doslova šílenství.

Čísla z odpoledne 11.11. 2015: 2 127 877 lidí, které pozdrav oslovil, 920 500 lidí, kteří si ho celý poslechli, a 75 531 lidí, kteří na vzkaz nějak reagovali.

13. 11. – Více než týden nemocný Gott i manželka Ivana mlčí. Z nemocnice prosakují informace, že Slavík leží na antiseptickém pokoji, aby se do jeho těla nedostala žádná infekce. Přes sklo se na tatínka byly podívat obě jeho dospělé dcery – Dominika (42) i Lucie (28).

Za tátou přijela Dominika Gottová.

14. 11. – Karlovi, který stále leží v izolaci, zatelefonovala jeho exmilenka Martina Formanová (49). Popřála mu brzké uzdravení a vyjádřila mu svou podporu.

Martina Formanová

16. 11.Ivana Gottová píše některým vybraným lidem, aby vzkazy pro Karla psali jí. „Já mu dám vaše vzkazy přečíst,“ slibovala podle Aha! v SMS a dodala také: „Pokud chcete s Karlem mluvit nebo ho navštívit, tak mi prosím také napište.“

Ivana za Karlem chodí denně.

18. 11. – Objevuje se zpráva, že zpěváka převezli z nemocnice domů. „Karel Gott podstoupil první fázi chemoterapie, v nemocnici strávil tři týdny a včera ho lékaři propustili do domácího ošetřování,“ potvrzuje i jeho manažerka dobré zvěsti. Slavík také posílá další vzkaz svým fanouškům:

S rakovinou bojujícího Gotta (76) pustili z nemocnice. Míří do domácího léčení.

19. 11. – Gottův zdravotní stav kontroluje pravidelně onkolog Marek Trněný (55). Kromě domácího prostředí a péče ženy Ivanky a dcerušek Charlottky(9) a Nellinky (7) Karlovi dodává naději také jazzman Laďa Kerndl(70), který před dvaceti lety rakovinu porazil. „Karlovi jsem napsal dopis. Vím, o čem mluvím, lidé, kteří rakovinu prožili, to berou jinak než ti, kteří to nepoznali. Napsal jsem mu, že si ho vážím, a připomněl mu svoje prožitky, z nichž by třeba mohl čerpat sílu,“ přiznal Kerndl.

Gott a Kerndl

20. 11. – Na Bertramce si návštěvy doslova podávají dveře. Každý chce Gotta povzbudit a zlepšit mu náladu. Dopoledne mu krev do žil přilil dlouholetý kamarád, kytarista Tomáš Weber. Později přijela tatínka potěšit i druhorozená dcera Lucie (27) a odpoledne návštěvní den završila Karlova tchyně Blanka (59). Také se objevují informace, že Gott se mohl s rakovinou léčit i v Mnichově, ale nabídku odmítl.

Nemocného Karla Gotta na Bertramce neustále někdo navštěvuje.

21. 11. – Slavík nadále zůstává doma a přijímá návštěvy. Podívat se na něj přijel i kamarád a jmenovec Karel Štědrý (78), se kterým se Gott zná už 50 let. „Hodně jsme vzpomínali a Karel se i srdečně zasmál. Byl v pohodě a měl dobrou náladu,“ prozradil Štědrý. Domácí vejce a ovoce mu pak dovezl dlouholetý řidič Olda Havránek (76). „Karel je rád, že už je doma,“ řekl stručně o stavu Gotta Havránek.

 

22. 11. – Během víkendu se také Mistr vydal na krátkou zdravotní procházku s rodinkou. Fotografům se podaří zachytit kouzelné momentky, na nichž Ivanamanžela pusinkuje a nasazuje mu na hlavu čepici, aby nenastydl. Na procházce chybí jen fenka Stella, kterou rodina na čas vrátila cvičitelce Zuzaně Daušové. Ta mezitím stihla Stelle pomoci absolvovat speciální zkoušky. Díky nim bude moci pomáhat nemocným lidem.

Ivana Gottová dává manželovi čepici, aby mu nebylo zima.

25. 11.Gottsi co nejvíce vychutnává domácí prostředí a zpěvákova mluvčí prozrazuje, že už se zanedlouho bude muset Slavík navrátit do nemocnice. „Další fáze onkologické léčby bude pokračovat za několik dní, opět při hospitalizaci,“ prozradila zpěvákova mluvčí Aneta Stolzová.

Od lékaře má Gott nakázáno chodit na krátké procházky.

27. 11. – Mistr natočil pro Blesk rozhovor, ve kterém se vyjadřuje k dohadům, zda přijde, či nepřijde na sobotní udílení cen Český slavík Mattoni 2015. Lékaři mu prý takový risk zakázali. „Moje účast na Slavících bude do poslední chvíle otevřená. Uvidím podle aktuálního zdravotního stavu,“ dodal naději fanouškům Karel a dodal: „Ale moje srdce, i s ohledem na přízeň diváků, říká ano, chci jít.“

Jít, nebo nejít na Slavíky? To je otázka, kterou dnes Mistr řeší.

28. 11. – Je sobota a všichni si kladou otázku, zda Karel večer dorazí na Slavíky. Ještě v poledne je mu podle slov kamaráda Petra Vítka velice zle. Gott však poslechl své srdce a kolem 21:40 vyšel z vrat u své vily na Bertramce. Byl oblečený do společnosti a evidentně měl dobrou náladu. Společně s Ivanou nasedli do luxusního Rolls Royce, který je odvezl do Státní opery.

Manželé Gottovi vyjíždí z Bertramky.

Tam už na něj čekal nejenom moderátor Libor Bouček(35), ale i ochranka s deštníky. Mistra doprovodili až do lóže, kde zpěvák čekal až do vyhlášení vítěze v kategorii Zpěvák. Když uslyšel své jméno, tvář se mu rozjasnila a nadšeně objal a políbil manželku Ivanu. Poté si převzal jubilejního 40. Slavíka a navíc cenu Absolutního vítěze roku 2015.

Karel Gott vrátil Slavíkům lesk a slíbil: Příště se zdržím déle!

Sklidil obrovský potlesk vestoje a leckoho i rozplakal. I přes svůj stav nezapomněl na proslov a dokázal i vtipkovat. „Vaše přízeň byla pro mě největší léčbou nebo infuzí. Děkuji za to. Jsem rád, že tato moje zdravotní vycházka je ošperkovaná touto nádhernou cenou. Jsem rád, že vás vidím. Vypadalo to chvílema, že nepřijdu. Už jsem si chvílema myslel, že mi nezbyde nic jiného než zlatý bažant. Slibuju, že když všechno dobře dopadne, že se zdržím déle!“

Karel Gott vrátil Slavíkům lesk a slíbil: Příště se zdržím déle!

Ve 23:05 pak odjel domů a ještě před domem pak zářil štěstím a chlubil se oceněním.

Karel Gott vrátil Slavíkům lesk a slíbil: Příště se zdržím déle!

30. 11. - V neděli pak musel Slavík znovu do Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí v Praze. „Pan Gott nastoupil do nemocnice v neděli večer z důvodu avizované pokračující léčby,“ přisvědčila ostatně i mluvčí Aneta Stolzová. Gott tak započal druhou fázi léčby.

Karel Gott (76), bojující s rakovinou mízních uzlin

1. 12. – Ivana Gottová navštěvuje manžela v nemocnici a denně mu přiváží plné tašky věcí. Splnila by mu zřejmě cokoliv, co mu na očích vidí. Ovšem její muž má hlavně jediné přání – uzdravit se a moci v rodinném kruhu oslavit vánoční svátky.

Ivana dorazila do nemocnice.

2. 12. – Proslýchá se, že Gott má již první výsledky krevních testů a rozbor dopadl na výbornou. Lékaři jsou spokojení a Slavík má velkou šanci se uzdravit. Německý list Bild zveřejňuje velice otevřený rozhovor se zpěvákem o jeho nádorovém onemocnění.

 

Gott

Fotogalerie
46 fotografií