Patří k nejtajnosnubnějším hercům, kteří rozhovory poskytují jen zřídka. Výjimku ale udělal pro multimediální projekt Blesku a televize Nova k 10. výročí nejsledovanějšího českého seriálu. Přiznal, že roli nejprve odmítl, že seriálem pohrdal.

„Když mi poprvé zavolali, že pro mě mají roli, říkal jsem: Ordinace? Co to je? To je to, jak tam hraje Danka Šinkorová? Podíval jsem se na jeden díl a pomyslel si, že si snad ze mě dělají srandu. Pro mě, jako divadelního herce, to bylo něco nepředstavitelného!“ vzpomíná Fiala v unikátní publikaci, která se už v pondělí dostává do prodeje a jejíž součástí je DVD s exkluzivním dokumentem.

Proč tedy nabídku později přijal? „Pak se doba diametrálně změnila. Takže když mi zavolali podruhé, řekl jsem O.K., ale pojďme se bavit o tom, na jak dlouho. Nemá totiž smysl prostřelit se v takové show na jeden, dva díly. Teď jsem za to rád,“ řekl s tím, že v dnešní době je práce málo, a každá je tedy dobrá.

„I herci, kteří dříve hráli jen ve filmu, dnes hrají v seriálech. Hrany jsou smazány a všichni jsou rádi, že mají práci,“ dodává herec. Podobný vztah měl i k reklamám a taky jej přehodnotil.

„Jsem v branži od roku 1992 a za tu dobu se to neuvěřitelně posunulo. Když mi třeba někdo v roce 1995 zavolal, že má reklamu, řekl jsem mu fuck off! Když mi zavolá dneska, že má dobrou reklamu, řeknu O.K., pojďme se bavit o podmínkách,“ dodává.

Diagnóza Ordinace
Autor: Blesk

Fotogalerie
6 fotografií