Gottovi lékaři v druhé polovině června diagnostikovali srdeční arytmii. Zpěvák tvrdil, že bude pokračovat v nastaveném pracovním tempu, jen bude chodit na pravidelné kontroly.

Jenže kardiolog Jan Pirk (67) Karlovi promluvil do duše. „Doporučil jsem mu zvolnit,“ prohlásil přední český lékař. A Gott, ač to nerad přiznává, ho vyslyšel!

Karel se totiž týden poté, co se dozvěděl, že má nemocné srdce, rozhodl pro ukončení svého pravidelného rozhlasového Zpátky si dám tenhle film. Ten každý týden v sobotu vysílala stanice ČRo Dvojka.

„Po dlouhém zvažování jsem se rozhodl, že 223. díl mé rozhlasové diskotéky bude definitivně poslední. Myslím totiž, že v nejlepším se má přestat,“ řekl nám bez bližších podrobností Gott. Jeho věrné posluchače to samozřejmě zamrzelo.

Rozhlas měl podle informací Blesku zájem v pořadu pokračovat, nicméně rozhodnutí Gotta respektuje. Je jasné, že současné zdravotní problémy hrály při Karlově přemýšlení nad budoucností programu velkou roli. Stejně tak ale fakt, že ve svém pořadu už po stránce hudby probral vše, co se dalo.

Fotogalerie
8 fotografií