„Je to nepříjemné, když třeba dcera usne v obýváku a chci ji přenést do postele, tak i přesto, že váží jen 15 kilo, dělá mi to problémy,“ svěřil se Maxa Blesku.

Každé ohnutí zad proto musel dobře promýšlet. Nepomohla mu ani magnetická rezonance a běžnou operaci prý lékaři nedoporučili. Popraskanou a vyhřezlou ploténku mu proto operovali obří jehlou!

„Poškozenou část Martinovi vyjmeme, tím snížíme tlak v ploténce a zbavíme ho bolesti, tenhle zákrok se jmenuje Disc-FX a trvá jen půl hodiny,“ řekl Blesku specialista Robert Rapčan.

Video
délka: 01:52.32

Svalovec Martin Maxa v bolestivé křeči: V páteři měl obří jehlu! David Vaníček, Petr Soukup

Maxa ležel během operace na břiše, hlavu si opíral o ruce a do zad mu lékaři vrazili trubičku, do které pak vsouvali nástroje a jimi operovali přímo uvnitř ploténky. Zpěvák by statečný, ale ke konci zákroku už sténal bolestí. „Klidně si ulevte nějakým prostým slovem,“ radil mu doktor. „Já jsem básník, to nejde,“ odpověděl mu ze zaťatýma zubama zpěvák.

Na monitoru vidíte, kam až měl Maxa jehlu zabodnutou...
Na monitoru vidíte, kam až měl Maxa jehlu zabodnutou...
Autor: David Vaníček

Za necelých dvacet minut už ho sestry vezly do ordinace, kde si odpočinul. „Jsem chlap, něco vydržím, ale pořád je to lepší než velká operace, která je pro tělo ještě větším zásahem,“ dodal Martin Maxa. Několik týdnů si teď bude muset dát pohov od sportu.

Zpěvák Martin Maxa na operaci zad.
Zpěvák Martin Maxa na operaci zad.
Autor: David Vaníček

Na druhou stranu však Martin asi bolest sem tam i vyhledává a pro svůj vzhled je schopný podstoupit cokoliv. Zpěvák se stále kasá, jak je úžasný, a řadě mužů z něj naskakuje husí kůže, když se na toho vysportovaného pěvce podívá. Ale ne vše se dá dohnat v posilovně a tak musí nastoupit šikovné ruce chirurga nebo zubaře.

Martin je totiž posednutý nejen dokonale vypracovanou postavou, ale i dokonala se blýskajícím bílým chrupem. Tentokrát to ale podle všeho trošku přehnal a řada kolegů se mu směje, že nyní nepotřebují světlo, že postačí Maxův zářivý úsměv. U starších mužů totiž „Maxamálně“ vybělené zuby a dokonalý tvar chrupu vypadají poněkud komicky.

Fotogalerie
4 fotografie