"Moji nejmilejší přátelé," tímto oslovením začínala osobní pozvánka, kterou Karel Gott zval na oslavu svých 75. narozenin. V pozvánce ještě stálo: „Moc vás prosím, nenoste žádné dárky, nejhezčí dárek pro mne bude vaše přítomnost.“ Samozřejmě, neexistoval jediný, kdo by Karla poslechl…

Gottovu pozvánku doprovázel ještě dopis Ivanky. Byl to jakýsi itinerář, kde se Babišovo Čapí hnízdo nachází, jak se tam jede. Že oslava začíná ve 14 hodin v pátek a končí ráno snídaní a že hosté musí opustit svůj pokoj do 12 hodin v sobotu. A především povinností všech, co obdrželi pozvání, byla odpověď: Přespím, nepřespím.“

Bohdalka to zvládla

Ve 14 hodin se tedy do Čapího hnízda začali sjíždět Gottovi nejmilejší. Karel s rodinou, tedy se svými třemi ženami, Ivanou, Charlotte (8) a Nelly (6), přijel jako první. To, aby hosty mohli vítat.

Auta s pozvanými se sjížděla až do 23 hodin. Mezi posledními dorazila Jiřina Bohdalová (83). Stihla to, i když hned druhý den odlétala na řecký ostrov Rhodos. „Nevím, jak to všechno udělám,“ říkala ještě v pátek dopoledne Blesku. Oslavu svého milované Káji si ale nechtěla nechat ujít, a tak balila jak divá a dorazila. »Bohdalce« se také dostalo té největší pocty – seděla u stolu s manželi Gottovými jako ten nejváženější rodinný přítel.

Zasedací pořádek

Ostatní stoly měly jmenovku, a když Ivana zasedací pořádek udělala, ještě všem oznamovala, s kým budou mít tu čest… To aby náhodou nechybila a nebylo to někomu nepříjemné. „Já musím uznat, že s tím Ivana měla strašně práce. Moc se jí to ale povedlo. Byla to nevšední, velkolepá oslava a udělala radost nám všem. Karel jenom zářil,“ svěřil Blesku režisér Jiří Adamec (66), jeden z nejvítanějších hostů.

Gratulovali u mikrofonu

Zpěvákova manželka nenechala absolutně nic náhodě. Dokonce se stala autorkou scénáře, aby byl i kulturní program. A hlavně! Aby se oslavenec bavil. V tzv. stodole a pod širým nebem bylo pódium a něm probíhaly gratulace formou písniček, mluveného slova a častého parafrázování. To oslavence nadchlo nejvíc a hned se chopil mikrofonu a kolegy glosoval…

Jinak hosté nebyli jen ze showbyznysu, ale pozváni byli i vážení lékaři a umělci z jiných oborů, než je lesklý celuloid. Prostě Gottovi přátelé.

Nikdo se prý neopil

Celé odpoledne až do večera se pilo vynikající prosecco a bezkonkurenční francouzské víno. Večer pak začaly létat špunty pravého šampaňského, tedy Möet Chandon. Bufetové stoly se prohýbaly pod tím nejluxusnějším a důležité je: „Nikdo se prý neopil,“ svěřil včera režisér Adamec a prozradil, co jubilantovi věnoval. „Báječnou lahev vzácného francouzského vína z roku 1994. Tvářil se, že má radost,“ komentoval šibalsky režisér.

Všichni hosté jubilejní párty vydrželi určitě do tří do rána a mnozí i do kuropění. Rozhodně první na snídani v hotelové restauraci byli Karel Vágner (72) a Jiří Adamec. Někdo, jak Nedělnímu Blesku svěřil personál hotelu, už odjel brzičko ráno. Většina hostů včetně oslavence ale ještě spala.

Každý z přítomných si odvážel dárek. Cédéčko s písničkou, které nazpívaly tři »Gottovky« – Ivana, Charlotte, Nelly – a nahrály ho u Michala Davida ve studiu.

Po přátelích děti

Ivaně se narozeninový dárek skutečně povedl. Přiměla Karla vyrazit do přírody, kam kolikrát nezavítá ani jednou za rok, patří spíš mezi kavárenské typy. Když všichni hosté včera odjeli, Gottovi ale zůstali. Večer totiž jubilanta čekala další oslava. A to se svými dvěma staršími dcerami, Dominikou (42) a Lucií (26) a s jejich rodinami.

38.násobný Slavík holt strávil víkend na čerstvém vzduchu a zdá se, že ten nejúžasnější narozeninový dar dostal opravdu od Ivany. Pod širým nebem a u rybníka se kvůli němu sešlo tolik jeho milých…