Záliba ve vaření byla jedním z důvodů, proč se před pár týdny zpěvačka s přítelem Tomášem (27) přestěhovali do nového bytu. „Už jsme potřebovali něco většího. Teď mám konečně pořádnou kuchyň, kde je radost vařit. A že to dělám opravdu často. Minimálně třikrát do týdne stojím u plotny,“ říká s tím, že místo obrážení restaurací svému partnerovi raději doma uvaří teplou večeři.

Náhrada trouby

Z nové remosky má velkou radost. „Bydlíme tady krátce, mám sice dvě ledničky, ale zatím žádnou troubu. Takže remoska přišla jako na zavolanou a rozhodně se nestane, že by ležela ladem,“ směje se zpěvačka. Přestože sama v remosce nikdy předtím nepekla, zkušenosti s ní má bohaté. „Má ji doma moje maminka už mnoho let a nemůže si ji vynachválit. Vařila v ní často, už když jsem byla dítě. Teď má novější, podobnou a připravuje v ní maso na spoustu způsobů, zeleninu i sladká jídla,“ prozradila Kamila a pro začátek zvolila rýžový nákyp.

Rýžový nákyp

Suroviny:

- hrubá mouka na vysypání remosky

- 100 g másla

- 1,5 hrníčku jasmínové rýže

- 2 plechovky kompotovaného ovoce ( broskve, meruňky, švestky)

- 400 ml mléka

- 250 g měkkého tvarohu (polotučný nebo plnotučný)

- 2 vajíčka

- 1–2 lžíce cukru krystal

- 1–2 lžíce cukru moučka

Postup:

Nejprve vymažeme remosku máslem nebo olivovým olejem a vysypeme hrubou moukou. Rýži propláchneme vodou. Zhruba polovinu poklademe na dno remosky. Na vrstvu rýže rozprostřeme kompotované ovoce a zasypeme druhou polovinou rýže. Zalijeme směsí mléka, rozšlehaného tvarohu, dvou žloutků, cukru, vanilkového cukru a špetky soli. Navrch přidáme kousek másla a dáme péct. Zhruba po 30 minutách, jakmile rýže zezlátne, rozšleháme bílky a sněhem vytvoříme na rýžovém nákypu další vrstvu. Remosku opět uzavřeme a dopečeme dalších 15 minut. Na talíři můžeme jemně dochutit skořicí či moučkovým cukrem.