Dáda si na kuchyň potrpí. Zrovna nedávno jí nechal manžel Felix Slováček (70) v jejich pražské vile udělat novou, včetně moderních spotřebičů. Remoska do ní krásně zapadla!

„Vařím Felixovi a rodině už čtyřiatřicet let. A myslím, že nemají stížnosti,“ pochlubila se zpěvačka a herečka. Trvá na tom, že nic se nesmí ošidit. „Tam, kam to patří, používám máslo, šlehačku a třeba i sádlo. Vařit mě naučila maminka. Jídlo musí vonět i chutnat,“ míní Dáda.

Voňavá inspirace

„Tady to krásně voní! Co to bude, až to bude?“ vpadl do kuchyně nečekaně hladový Felix. „Telecí Sněhové královny,“ odpověděla mu Dáda s úsměvem. „Rozhodla jsem se totiž s přáteli, manželi Pixovými produkovat muzikál Sněhová královna. Taky si v něm zahraju hlavní roli. Už se moc těším, premiéra bude 20. září v pražské Hybernii,“ prozradila Dáda.

Na jevišti s ní bude i její dcera Anna (18), syn Felix (30), Sabina Laurinová (42), Mahulena Bočanová (47), Vlasta Žehrová (57), Linda Finková (45) či Jaroslava Kretschmerová (58).

Telecí sněhové královny

Suroviny

1 odblaněná telecí plec
1 větší cibule
3 lžíce plnotučné hořčice
1 masox
1 šlehačka 30%
2 dl bílého vína
muškátový oříšek
lžíce podravky
sůl, pepř
ořechový olej na naložení masa

Postup

Telecí plec nakrájíme na větší kostky asi 2 cm v průměru. Maso zakapeme ořechovým olejem a dáme přes noc odpočinout do ledničky. Druhý den nakrájíme velkou cibuli nahrubo, dáme do remosky, přidáme maso, nastrouháme muškátový oříšek, podravku, nadrobený masox a pepř a podlijeme vínem. Zavřeme a remosku zapneme.

Po 40 minutách přidáme hořčici a šlehačku a ještě necháme 40 minut dělat. Odměnou je voňavé měkkoučké maso se skvělou omáčkou. Nechte si chutnat s Dádou!

Video
Video se připravuje ...

Kuchařka Dáda Patrasová: Felixe jsem utáhla na pekáč! Hana Höschlová, Petr Novotný

SOUTĚŽ

Chcete mít i vy doma remosku? Nezapomeňte si už v pátek koupit Blesk. V něm bude soutěž o 250 těchto pečících pánví Remoska Grand R22.