Stašová se považuje za poloviční Italku – nejen proto, že otec jejího staršího syna Marka (25) Eusebio Ciccoti skutečně Ital je. Italštinu díky exmilenci ovládá herečka stejně dobře jako rodnou češtinu.

Tráví tady dovolené i několikrát do roka a třešničkou na dortu je pak divadelní hra Římské noci, kde představuje skutečnou italskou ikonu, herečku Annu Magnani. Příběh přátelství mezi ní a spisovatelem Tenessee Williamsem v podání Oldřicha Víznera (66) má skutečné základy, což byl důvod, proč se oba protagonisté rozhodli o malou rekonstrukci hry přímo v italské metropoli.

Okouzlení

„Propojit nějak cestu do Říma s rolí, byl odjakživa můj sen. Konečně se to podařilo,“ raduje se Simona. „Na pořízení spousty fotografií jsme totiž měli pouhých osmačtyřicet hodin, což byla velká hektika. Ale i tak jsem si to užila,“ vzpomíná Stašová. Došlo dokonce na focení na římských plážích, o kterých málokdo ví. „Když jsem vstoupila na pláž v róbě a klobouku, relaxující Italové zmateně zjišťovali, co se děje! Měli mě za nějakou jejich hvězdu,“ směje se spokojeně herečka.

Má i další pracovní radosti. Momentálně dokončuje s Filipem Renčem film Sebemilenec, jehož podkladem je román nedávno tragicky zemřelé Simony Monyové.

 

Fotogalerie
7 fotografií