Ve středu padla v brněnských filmových studiích první klapka filmu s názvem Sebemilenec. Příběh úspěšné ženy podnikatelky, majitelky psího hotelu jako by z oka vypadl autorčině vlastnímu životu a přeznamenává i její krutý konec. Velká láska na inzerát přejde v domácí násilí a teror. Renč scénář k filmu připravil spolu se scenáristkou Evou Papouškovou. Hlavní roli ztvární Simona Stašová, jejího partnera Jaromír Dulava.

Zamilovaná idylka se promění v psychohoror


"Myslím, že to bude zajímavá analýza lidských povah a mezilidského vztahu, který se vyvíjí od zdánlivé selanky až po takové antické finále," pochvaluje si Renč, který se na natáčení příběhu těší. Děj románu se ve filmu prolíná se spisovatelčiným životem a režisér slibuje herecký koncert. Se Simonou Stašovou spolupracoval už na filmové trilogii Vetřelci a lovci. 

Inspiraci ke svým knihám brala Simona Monyová ze svého vlastního života. Vypisovala se z prožívaného utrpení a násilí ve vztahu s Borisem Ingrem. Nakolik jsou její příběhy pravdivé, tušili jen její nejbližší. Před dvěma lety manželství skončilo když Ingr po hádce Monyovou zabil šesti ranami nožem. Ten si za vraždu teď odpykává patnáctiletý trest.

Fotogalerie
6 fotografií