Před více než čtyřmi lety vyšlo najevo, že manželka Jiřího Menzela má poměr s jeho kolegou Jaroslavem Brabcem. Jiný manžel by Olgu nejspíš opustil, ale slavný režisér pro nevěru své ženy našel pochopení. „Olga byla poctivá a všechno mi řekla hned. Protože ji mám rád, popřál jsem jí štěstí s jiným mužem. Na tom jsme se ostatně dohodli už na začátku, že to přijde,“ svěřil se Menzel v pořadu ČT Neobyčejné životy slavných.

Důvodem jejich krize ve vztahu bylo nejspíš vytoužené dítě. „Olga si přála dítě, čemuž já rozumím, ale já jsem sobec. Já mám takovou představu, že by moje děti nebyly zdravé, protože já už jsem starej. Takže jsem se tomu bránil. Od malička jsem neměl pocit, že se musím rozmnožovat,“

Z románku Olgy a Jaroslava Brabce se narodila dcera Anička (4), kterou Menzel bere jako za svou vlastní. „Nebylo to pro mě snadné, ale potom se nějak stalo, že Andulka patří nám všem. I jejímu biologickému otce, matce i já mám na ni trošku právo,“ prozradil Menzel, který má svou ženu stále rád.

„Kromě nějakých kotrmelců mezi náma není nic zlého. Já myslím, že jsme se pro sebe narodili. Nebo alespoň já už žádnou jinou holku nechci,“ přiznal režisér, jehož žena už se skutečným otcem její dcerky nežije.

Fotogalerie
5 fotografií