Třetí díl drsného filmu Bastardi bude mít zanedlouho premiéru v kinech. Hlavní postavu učitele na speciální škole, kam dochází většinou romské děti, ztvárnil Tomáš Magnusek. Ten je podezřelý z toho, že jako pomstu za vraždu své sestry, zabil žáky, které měli smrt jeho sestry na svědomí.

Film je natočen na náměty skutečných událostí ze speciální školy, kde Magnusek v reálném životě učil. „Dokonce se mi podařilo ukecat některé rodiče, aby moji skuteční žáci mohli ve filmu hrát,“ chlubil se Blesk.cz režisér třetího dílu.

Pálka na obranu

Film, ale vyvolal spoustu dohad a byla na Magnuska dokonce vznesena kritika, že by si za celou trilogii zasloužil baseballovou pálkou. „Píše se, že za celý ten film bych zasloužil baseballovou pálkou. Tak jsem si pořídil vlastní a budu se s ní bránit na ulici,“ žertoval Magnusek. Pak ale dodal, že nazvat rasistou člověka, který pouze zdokumentoval, co se na některých školách dělá, není v pořádku.

Inspiraci k filmu čerpal v prvním díle z příběhů svých žáků, kteří pro sprosté slovo nešli nikdy daleko, a v dalších dvou dílech mu psali příběhy sami učitelé. „Záleží na úhlu pohledu. Ten film je kontroverzní, sprostý a drsný, ale potřebný,“ uzavírá debatu Magnusek.

Fotogalerie
12 fotografií