Pešek se proslavil díky svým rolím v televizních seriálech Zkoušky z dospělosti a Malý pitaval z velkého města. Po listopadu 1989 se zkoušel prosadit v politice a podnikal. Příliš se mu ale nedařilo, dostal se do dluhů a údajně ho hledala i policie.

Pešek zemřel v pondělí 7. května po dlouhé nemoci. Podle informací Blesk.cz u Peška propukla rakovina plic, brzy se však zhoubné onemocnění rozšířilo po celém těle. O jeho úmrtí veřejnost informovala herečka Veronika Žilková, která byla i jeho první láskou. Pohřeb bude v úterý 15. května ve strašnickém krematoriu. Poslední rok života strávil v Nizozemsku.

Malý pitaval

K jeho nejznámějším rolím před kamerou patří mladý kriminalista Jiříček z často reprízovaného Dietlova seriálu o skupině pražských policistů, v televizi vůbec dostal v 70. a 80. letech řadu příležitostí. Po listopadu 1989 ale herectví opustil, i když ne definitivně. Nejprve se stal poslancem za Občanské fórum a později se dal na podnikání, spoluvlastnil rockový klub nebo reklamní agenturu.

Dluhy

Byl také poradcem sociálnědemokratického ministra financí Iva Svobody, který musel z funkce odejít kvůli kauze poškozování věřitelů společnosti Liberta. Koncem 90. let, po roztržce Vladimíra Železného a jeho amerických partnerů v televizi Nova, působil Pešek nějakou dobu i jako konzultant Jana Vávry, který vedl tehdejší zbylé podniky CME. V posledních letech se Michal Pešek věnoval finančnictví nebo developmentu, jak ale Blesk informoval, měl v podnikání vážné problémy.

Pešek se narodil 4. května 1959 v Praze, kde také vystudoval konzervatoř, mezi jeho spolužáky patřili Zlata Adamovská, Veronika Freimanová nebo Vladimír Dlouhý. V roce 1977 absolvoval díky americkému strýci stáž ve Spojených státech. Přestože se poslední dvě dekády věnoval hlavně podnikání, objevil se občas i před kamerou - naposledy to bylo ve filmu Petra Nikolaeva ...a bude hůř. Před šesti lety jej také Veronika Žilková přilákala zpět na jeviště, když s ní vystupoval v představení Kachna na pomerančích v Divadle Palace.

 

Fotogalerie
7 fotografií