„Michal David ji jen trochu upravil a teď ji vydává za svou,“ překvapil Steigerwald diváky. Podle hudebníka je ukradenou písní hit Sagvana Tofiho – Teď už to vím. „Není to jediná věc, kterou si ten Štancl vzal od jiných autorů,“ pokračoval skladatel v narážce na hitmakerovo původní jméno. To si David změnil v dobách účinkování s Františkem Janečkem. „Je to nesmysl. Toho člověka vůbec neznám a ani jsem o něm nikdy neslyšel,“ řekl Blesku David.

Nařčením, že si půjčuje melodie od jiných autorů, musel čelit David už v minulosti. Ať už se jednalo o Dlouhou noc, kterou napsal pro Helenu Vondráčkovou, nebo píseň z muzikálu Tři mušketýři. „Nikdy jsem nikomu nic neukradl,“ stojí si za svým David. „Jednou se mi sice stalo, že jsem měl podobnou písničku s Pavlem Vítkem, ale jak jsem to zjistil, tak jsem ji samozřejmě přepsal,“ dodal. Autora nařčení pěkně naštvalo a tvrdí: „Myslím si, že můj rukopis je tak obecně známý, že bych těžko mohl někoho vykrádat.“

Hudební krádeže

Zpěvačka Debbi se proslavila především písničkou Touch the Sun, která zazněla i v jedné reklamě. Později se ozvali posluchači, kteří tvrdí, že jde o předělávku. Skladba roku 2011 je zřejmě slovenským autorským týmem převzatá skladba Slung-lo od zpěvačky Erin McKeown.

Nejslavnější krádeží, je píseň In Da Yard od Support Lesbiens. Bývalý kytarista musel zaplatit 200 tisíc korun Janu Kalouskovi, z jehož písně Chodím ulicí si půjčil refrén. I kapelu Coldplay čeká soud. V Los Angeles ji z plagiátorství obvinil kytarový mág Joe Satriani.

Fotogalerie
5 fotografií