Jiřina Švorcová byla na začátku května kvůli bolestem hospitalizována v pražské Ústřední vojenské nemocnici. Ležela na kapačkách, což se na ní podepsalo. Po propuštění dostala zápal plic a musela se tam vrátit. Lékaři ji uvedli do umělého spánku. V polovině června otevřela oči. Její stav se podle doktorů zlepšoval. Později byla převezena do léčebny dlouhodobě nemocných v Malvazinkách. Tam v pondělí 8. srpna zemřela.

Lékaři věřili v její uzdravení

S Jiřinou Švorcovou jako poslední mluvil Blesk, a sice v lednu. Postěžovala si, že ji bolí noha. „Lékaři tomu říkají krevní nedostatečnost v pravé noze. Ucpala se mi žíla a neproudí mi do ní krev,“ řekla tehdy Švorcová. Noha ji prý hodně bolela. Operaci ale oddalovala. Místo ní s nohou cvičila a chodila na procházky se svým pudlem Filipem. „Na chvilku to pomůže, ale potom je zase zle,“ svěřila se.

Toužila po tom, aby si mohla znovu zahrát. Její zdravotní stav už jí to ale nedovoloval. „To bych už neustála,“ pronesla hlasem charakteristickým pro Ženu za pultem. „Zestárla jsem, už mě nikdo ani nepozná. Jen ten hlas je stále stejný, což mě těší,“ řekla.

Na veřejnosti se naposledy objevila v únoru na párty TV Barrandov v Hard Rock Café, kde byla za hvězdu. Poslední léta se totiž držela spíše v ústraní, a tak ji tehdy uvítalo mnoho jejích fanoušků.

Fotogalerie
7 fotografií