Herečka Jiřina Švorcová (82) vyrazila po dlouhé době do společnosti na párty televizní společnosti. Jinak už nechodí ani na divadelní premiéry. „Tam chodí ti, kdo jsou zvaní. Já mezi ně nepatřím,“ svěřila Blesku herečka, která není mezi kolegy zrovna oblíbená a mnohé rozezlila i svými pamětmi.

Dobře na tom není ani zdravotně. Nad legendární Ženou za pultem stále visí hrozba operace tepny na noze. „Pro mě už je problém vyjít večer ven. Je to namáhavé. Kouř, spousta lidí, nadměrný hluk. To už na starý organismus není. Otřesné bylo i focení s blesky, skoro jsem neviděla. Naříkat si ale nechci, všichni se ke mně chovali pěkně,“ řekla Blesku Švorcová.

Fotogalerie
5 fotografií

Na to ostatně od vydání svých pamětí není zrovna zvyklá. Naposledy ji kvůli nim napadla Jiřina Bohdalová. „Řekla, že trpím stařeckou lhavostí. Byla to od ní zbytečná reakce,“ svěřila. Zdraví se Švorcové nezlepšilo, stále jí hrozí operace tepen na pravé noze. „Když sedím a nic nedělám, jsem úplně zdravá. Stoupnout si na nohu je pro mě prověrka. V poslední době se toho kolem mne dělo až moc a teď chci jen odpočívat,“ upřesnila.

Jiřina Švorcová přebírala cenu za nejsledovanější pořad. „Netušila jsem, že můj medailonek bude mít na TV Barrandov takový úspěch. Nechala jsem si u kadeřnice obarvit vlasy, nalíčila se, nastrojila se do černé blůzy a šálky, abych vypadala ke svému věku důstojně. Ale bylo to náročné. Dostalo se mi potlesku vestoje, což herce potěší, ale zdržela jsem se jen krátce,“ přiznala Švorcová.