Renč k tomu říká: „Postupovali podle řádných předpisů. Nedělali mi žádný problém. A zaplatil jsem samozřejmě pokutu,“ přiznal Renč. Finanční sankce činila 28 tisíc korun.

Renč loni 17. srpna v pražských Vysočanech svým vozem narazil do jiného auta. Od nehody ujel! A protože policii odmítl dýchnout, bouračka byla řešena jako přestupek. Renč vyfasoval rok bez řidičáku.

„Po uplynutí poloviny sankce má možnost požádat o prominutí zbytku,“ řekl Blesku vedoucí oddělení správního řízení na pražském magistrátu Milan Hubka.

Renč by teoreticky za všechny věci, které spáchal, mohl být »vybodován«. Za ujetí od nehody se dává 7 bodů, za odmítnutí dechové zkoušky také. A podle informací Blesku se ve společném řízení řešil i další jeho prohřešek za 3 body. Celkem měl tak režisér nasbírat 17 bodů, za což je trest sebrání řidičáku na rok bez možnosti vrácení. Po roce pak řidič znovu skládá zkoušky v autoškole.

Jak ale vysvětluje mluvčí pražského magistrátu Tereza Krásenská, Renč měl štěstí: „Dopustí- li se řidič jedním skutkem více přestupků, tak magistrát udělí body jen za ten nejzávažnější v daném skutku.“

Renčovi se tak podle informací Blesku počítalo jen 7 bodů za odmítnutí dechové zkoušky a 3 body za předchozí přestupek. Filipe, pozor! Ještě dva body, a znovu budeš chodit pěšky!

Fotogalerie
4 fotografie