Babica prostě takové rádoby nóbl podniky nemá rád, říká jim tzv. šiky miky, což znamená, že se tam doopravdy nenajíte, ale utratíte spoustu peněz. Proto se on sám snaží být kuchařem lidu. Vaří tak, aby si to obyčejní Češi mohli dovolit. Proč tedy v rozhovoru pro magazín MF Dnes kritizuje Pohlreichovy špagety v Imperial café za 85 Kč? Navíc Babica nemá ani páru o provozu restaurace, protože žádnou nevlastní. Jak tedy může vědět, na kolik vyjdou provozního náklady takového podniku?

"Já chodím okolo k holiči, a když vidím špagety aglio olio za 85 korun v poledním menu, tak si říkám, že to je největší podvod. Celkový náklad je asi koruna devadesát. Tam není nic, jen olivový olej, česnek a špagety," útočí Babica.

Hlavně, že si stříhá palici za 1500

Zeptali jsme se proto Zdeňka Pohlreicha, co říká na takovou kritiku. "No hlavně že on si stříhá tu svou palici za 1500 Kč, ten mi má co říkat, kolik mají stát moje špagety, to je takovej odborník," řekl Blesk.cz s posměchem na adresu Babici Pohlreich. Po chvíli přisypal ještě více soli do rány. Babicu vůbec nešetřil a omílal to, co tvrdí neustále: "Mě prostě nějakej Babica nezajímá, ať si říká co chce, mně je to jedno. Nechápu, za kolik by chtěl u nás v této době jíst špagety? Dyť on tomu vůbec nerozumí, ať se stará o své a neplete se do restauračního byznysu, to fakt není pro něj," vypálil ze sebe Pohlreich jako by mu hrdlo svíraly chilli papričky.

Babica a Pohlreich baví nejen v kuchyni, ale také svou soukromou válkou...
Babica a Pohlreich baví nejen v kuchyni, ale také svou soukromou válkou...
Autor: Koláž Blesk.cz

Pohlreich má Ano, šéfe a Na nože

Jiří Babica je znám jen z obrazovky TV Nova se svým pořadem Babicovy dobroty, jinak se vařením neživí, ale vlastní půjčovnu lyží Ski Bába. To Pohlreich má praxi v oboru. Je šéfkuchař pražského Café Imperiál a zároveň majitel restaurantu Divinis.

Také Pohlreich uvádí svůj úspěšný pořad Ano, šéfe!, kde se snaží zlepšit styl vaření v českých restaurací. Diváky si pořadem získal svou prořízlou pusou a ostrým přístupem k účinkujícím. S nikým se prostě nepáře.

Navíc od podzimu poběží jeho nový pořad Na nože, který má být obdobou populární série Pekelná Kuchyně s Gordonem Ramsayem. V show Na nože se tak střetne 12 amatérských kuchařů, kteří budou bojovat o milion korun.

Babica předvádí svůj um ve svých Dobrotách

Babica svoje kulinářské recepty předvádí ve svém pořadu „Babicovy dobroty“. Tam lidem dokazuje, jak si uvařit světová jídla z českých ingrediencí. Někdy ale jeho výtvory vypadají komicky a z jeho úst se linou takové výrazy, které doslova pitvoří celý pořad. Řada gastronomických odborníků si o Babicovi myslí své. „Je to Klement Gottwald českého vaření,“ řekl o Babicovi znalec gastronomie Ondřej Neumann. Šéf Pražského kulinářské institutu Roman Vaněk ho zase nazval kuchařským nýmandem.

Fotogalerie
4 fotografie

10 „kultovních“ hlášek Jiřího Babici

1.    Tvrdý játro neni tak dobrý jak měkký játro.

2.    Mozarella je takovej sýr bez chuti a bez zápachu. Ale je dost populární. Lidi, který hubnou, ho maj rádi.

3.    Kdo nemá žampiony, tak ať si tam dá nějaký jiný houby. A teď důležitý, kdo nemá žádný houby, tak ať si tam nedává vůbec žádný houby.

4.    Je to supr... Jednoduchý a postaví to každýho šohaje na nohy, vyčistí tělo, dodá žaludku mikrofloru, vitamíny, odbourá to všechny i volný radikály a hlavě dodá sebevědomí, žloutky prý i vlasy a lesk, taky trochu jsou afrodiziakem. Tak to přece musí bejt i zdravý...

5.    Ratatule. “Dneska si tady spolu připravíme francouzskou zeleninu a to bude ratatule.”

6.    Pakliže budete mít štěstí jako já, že váš manžel, babička nebo dcera byli na rybách a přinesli kombinaci lososa, tresku a sumce, což se samozřejmě může podařit...

7.    Kurkuma je japonskej šafrán, kterej se používá kupodivu v Indii. Je to v podstatě takový barvivo. Ale blíží se to samozřejmě ke kari.

8.    Já jsem uvažoval vo tom vůbec, jak ten název sekaná moh vzniknout, tak a vyudedukoval jsem si, že pravděpodobně dřív ty mašiny, ty strojky neměli, takže prostě lidi to maso vzali a rozsekali ty zbytky, co měli a vznikla jim vlastně takovádle jakoby mletina a z toho voni dělali si takový ruzný samozřejmě pochoutky.

9.    Nebo jsme dělali v Düsseldorfu takovou akci pro pět tisíc lidí a vezli jsme tam jídlo kamionama. Všechno jsme to přišpendlili, aby to po cestě drželo. Přišpendlili jsme to blbě. Přijeli jsme na místo, otevřeli dveře a puding plaval v nudlích, krabi se v tom plácali… Za tři hodiny jsme to museli dát do původního stavu.

10.  Jídlo doporučuji pokariovat, v Indii se mluví indičtinou.