„Je to lysohlávek, kterej řve jako pavián a ještě neukázal ani jeden recept,“ prohlásil Babica na účet Pohlreicha. Ten ale hned reagoval: „I kdybych byl zarostlej až na pr…, tak pořád umím vařit!“

Video
délka: 00:11.68

Babica vs. Pohlreich Blesk.cz

Až příliš dlouho se Jiří Babica držel stranou. Poslední kapkou pro něj ale bylo, když ho Pohlreich ve svém pořadu Ano, šéfe! na Primě tento týden parodoval. „Když nemáte citron, dejte tam limetku. Když nemáte limetku, dejte tam cibuli. A když nemáte cibuli, dejte tam sójovku,“ napodoboval rady z Babicových dobrot. „Máme podobný styl vaření, tak se mohlo zdát, že ho napodobuju,“ ironicky ve čtvrtek vysvětloval Pohlreich v ranní show Fajn rádia.

Válka kuchařů pokračuje

Ale podle Babici jde o jasný kalkul. „Jeho sledovanost už není tak dobrá, a tak si na našem úspěšném pořadu dělá reklamu, což chápu,“ dodal Babica s tím, že nemá v plánu mu jeho šprým vrátit. „Já ho nemůžu imitovat, protože bych tam říkal jen ty vole, ty vole, ty vole, krávo a podobně. Náš pořad je slušnej, příjemnej a hlavně v něm nikoho neurážíme,“ dodal Babica, který nechápe neustálé Pohlreichovo trefování se do něj.

„Ať si to pan Pohlreich vyřeší ve své hlavě a dá pokoj,“ vzkazuje Babica televiznímu katu neschopných a líných kuchařů. A co si Pohlreich myslí o něm? „Miluju ho víc než svůj život,“ směje se s tím, že nechápe, jak někdo Babicu může pustit k plotně.

Babicovy hlášky:

* Do jídla přidáme houby, když houby nemáme, tak je tam nedáme
* Vařím pro normální lidi a ne pro snoby, co si nechávají čerstvé ryby dopravovat letecky

Pohlreichovy hlášky:

* Vaříte podle Babici? Sejdeme se u lékaře
* Ničí chuťové buňky českému národu
*Pod pláštěm lidovosti národu servíruje sra*ky

Průměrná sledovanost od začátku vysílání:


Babicovy dobroty
Každou sobotu v 18:00
Průměrná sledovanost: 923 000 diváků

Ano, šéfe!

Každé úterý ve 21:20
Průměrná sledovanost: 763 000 diváků