PROSTOR
Paneláková koupelna v třípokojovém bytě je bez okna a má rozměry 180 × 200 cm. Vchází se do ní z předsíně. Sousední dveře vedou na toaletu.

PROBLÉM
Obklady v koupelně, které se měnily před 14 lety, už vyšly z módy. Manželé chtěli vyměnit vanu za sprchový kout se sedátkem a mít více místa na ukládání. Dlouho zůstávalo jen u plánu.

ŘEŠENÍ
Designérka navrhla do koupelny sanitární vybavení a prostorný úložný nábytek ze série Koncept 10° a také atypický sprchový kout, který vyhovuje výškou vysokému Mirkovi – to vše od Ravaku – a keramické obklady série Casa a Trend od značky Rako.

DŘÍVE
Vana zabírala velkou část plochy koupelny. Tím, že byla nad pračkou skříňka až do stropu, působil prostor při vstupu stísněně.

Vizualizace před proměnou

NYNÍ
Vanu nahradil sprchový kout, pračka je vedle něj. Místo pračky je umyvadlo, skříň naproti. Prostor opticky zvětšila i světlá dlažba s obklady.

Vizualizace po proměně

DŘÍVE
Bylo tu plno. Spousta drobností na soklu pod zrcadlem na kráse nepřidávala. Obklady ve stylu „klasika“ se už okoukaly.

Původní stav koupelny

NYNÍ
Keramické obklady Trend a Casa jsou základem čistého designu. Skříňka, zrcadlo a baterie ze série 10° rozehrávají hru s tvary. Baterie je nakloněná o 10°, bílý pruh skříňky slouží k otevírání.

Současný stav

DŘÍVE
Za dveřmi stála pračka i na ní ležely drobnosti. Skříňka byla zavěšená vysoko, Miroslav nahoru dosáhl, jeho žena obtížně.

NYNÍ
Rohový sprchový kout je kombinací atypicky vysokých sprchových dveří a pevné stěny, která je neprůhledná, aby se zóny pohledově oddělily. Požadavkem bylo pohodlné sedátko a dlouhý odtokový žlab.

Vanu nahradil skleněný sprchový kout se sedátkem.

BARVY
Čistě bílá. Na umyvadle, pračce a několika doplňcích.
Šedá. Neutrální barva obkladu, která prostor zvětšuje a propojuje.
Barva dřeva. Na koupelnový nábytek zvolili tmavý ořech.

Barevná paleta

DŘÍVE
Dekor toalety ladil s koupelnou. Byl tu podomítkový splachovací systém a starší závěsná WC mísa, skříňka překážela.

NYNÍ
Koupelna a toaleta spolu opět ladí, ale působí světle, čistě a moderně. Místnosti se opticky zvětšily, a to jak díky světlé dlažbě a obkladům stěn, tak díky výběru koupelnové sanity.

Koupelna a toalety krásně ladí.

Fotogalerie
15 fotografií

Článek vznikl ve spolupráci s časopisem Nové Proměny Bydlení.

Nové Proměny Bydlení