PROSTOR
Jedna z více menších ložnic v rodinném domě s velkou hlavní obytnou místností. Rodina není zastáncem velkých ložnic, tahle má jen 3 × 2,5 metru.

PROBLÉM
Když si pokoj zařizuje designérka, nemůže mít problém. Jana spíš přemýšlela, jak využije nábytek ze svého dívčího pokoje, kam umístit postel s nebesy, když odstěhovali postýlku, kde spaly děti, a jak použít oblíbenou růžovou.

ŘEŠENÍ
Postel jen přetočila a staré skřínky se sem vešly skoro na centimetr. O menší posteli dlouho neuvažovala. Aby pokoj ozvláštnila, musela by mít výrazné čelo a to by se sem kvůli topení na stěně nevešlo. Přidala růžovou tapetu se stužkou jako mašli na bonboniéře.

DŘÍVE
Postel s konstrukcí na nebesa stávala bokem u stěny, za ní věšák na šaty a vedle dveří ještě postýlka, naproti kompaktní borovicový nábytek.

Vizualizace po proměně

NYNÍ
Prostor vyplnila postel postavená čelem ke kratší stěně pokoje. Po stranách se vešly malé noční stolky a naproti odlehčená sestava skříněk.

Vizualizace před proměnou

DŘÍVE
Běžná situace, když se nastěhujete a nějaký čas to neřešíte. Krabice pod postelí byly provizorní stejně jako věšák na šaty zastrčený za postelí.

Původní stav

NYNÍ
Postel vynikla v prostoru. Něžně a jemně působí růžová tapeta a doplňky ve stejné barvě, smetanová roleta i nový bělený překližkový parapet, který nahradil starý plastový. Ze stropu tu hlídá klid Madona.

Malá ložnice se změnila v dámský budoár

DŘÍVE
Borovicový nábytek z Janina dívčího pokoje vyplňoval celou stěnu. Postel i postýlka stávaly naproti, ale Tomáš je teď už velký!

Původní stav

NYNÍ
K jemné růžové na stěně přibyly stejně růžové police na knížky a pod ně skříňky natřené světle a středně modrou. Proměnily se i úchytky – nové jsou keramické nebo vyrobené ze stuhy nebo ze střapce.

Malá ložnice se změnila v dámský budoár

BARVY
Bílá jako základ, na stěnách, stropě, doplňcích a na topení.
Světle růžová na tapetě, pár kouscích textilu a drobnostech.
Středně modrá na skříňkách, v kombinaci se světle modrou.

Barevná paleta

DŘÍVE
Postel stála v rohu místnosti, dveře byly ještě v klasické barvě dřeva. Obrázky na stěně jsou z doby, kdy tu měly děti postýlku.

Původní stav

NYNÍ
Tím, že se otočila postel směrem do místnosti, vzniklo po obou stranách místo, kam se vešly praktické noční stolky. Panel elektrického topení vyšel do cela postele jako umělecký artefakt. Další hezká náhoda.

Malá ložnice se změnila v dámský budoár

3 BODY K ÚSPECHU:
SKŘÍNĚ. Staré skříně ze 70. let. omládly barvami a rázem je to přeneslo do jiné doby a stylu.
BARVY. Modrá s růžovou působí něžně, sladkost shodila tmavě modrá stužka jako decentní mašle.
MALIČKOSTI. Noční stolky se šuplíčky, obrázky a úchytkami i větev s drobnými kvítky.

Fotogalerie
18 fotografií

Článek vznikl ve spolupráci s časopisem Nové Proměny Bydlení.

Aktuální vydání časopisu Nové Proměny Bydlení