PROSTOR
Pokoj obdélníkového tvaru s plochou 25 m2 v činžovním domě s vysokými stropy. Vchází se do něj z obývacího pokoje a prochází jím do koupelny. Velké okno je otočené do ulice na jihozápad, takže je tu sluníčko celé dopoledne.

PROBLÉM
Emilka bydlí v nájemním bytě. Protože hodně pracuje, nemohla věnovat proměně hodně času. Měla poměrně jasnou představu pohodového domáckého interiéru a od designérky očekávala, že jí dá konečný směr. Podmínkou byl cvičební kout a aby šlo všechno objednat, takže nic nedělat na míru.

ŘEŠENÍ
Kristýna s Emilkou našly společnou cestu. Vše se odvinulo od barevnosti – zelené v kombinaci s mosaznými detaily.

DŘÍVE 
Nábytek byl rozmístěný po obvodu místnosti. Velká tmavá skříň a obrovská postel působily těžkopádně. Knihovna se krčila v rohu.

Vizualizace stavu po proměně

NYNÍ - vizualizace
Prostor dostal řád a logiku. Část pro spaní a odpočinek je chytře oddělená od cvičebního koutu průhlednou záclonou.

Vizualizace stavu před proměnou

DŘÍVE
Postel stála v rohu pokoje. Hlavní stěnu zabíraly skříně. Výrazná lesklou fialovou zdánlivě zjemňovala výtvarná kreace na stěně.

Původní stav ložnice

NYNÍ
Pokoj zarámovaný vysokým stropem, původními parketami a špaletovým oknem osvěžil příjemný odstín zelené na stěně, temnější polštáře a světlý nábytek a doplňky. Náladu dodal pastelový obraz a květiny.

Ložnice po proměně

DŘÍVE
U jedné stěny skříň, u druhé pracovní stůl a uprostřed téměř taneční sál s kobercem. Tmavé dřevo a temně fialová působily ponuře.

Původní stav pokoje

NYNÍ
Původně pracovní kout se krásně prosvětlil. Díky nízké komodě vzniklo místo, kde vynikl další stejně zarámovaný obraz od Marie Makeejevy. Vedle postele zbyl prostor na židli, kde si může Emilka číst u okna.

Ložnice po proměně

BARVY

Bílá a šedobílá na stropě a textilu prostor rozjasňuje.
Barva mosazi, jemná na svítidlech, sytá třeba na svícnech.
Zelená, světlejší odstín na stěně a tmavší na polštářích.

Barevné ladění ložnice

Fotogalerie
14 fotografií

Článek vznikl ve spolupráci s časopisem Nové proměny bydlení.

časopis Nové proměny bydlení
Autor: Gabriela S. Benková