Středa 4. října 2023
Svátek slaví František, zítra Eliška
Oblačno 18°C

Jak snadno a dobře vymalovat pokoj? Stačí znát těchto 7 rad!

/
 • (iStock.com)
  18. ledna 2017 ● 06:00

  Nemáte peníze na to, abyste si domů pozvali profesionální malíře? Nezoufejte! Vymalovat pokoj zvládnete sami. Jen musíte mít čas, trpělivost a hlavně vědět, jak na to.

 • 1.

  Řiďte se plechovkami

  Autor: iStock.com

  Sledujte popis na plechovkách s barvou. Systém písmen a číslic prozradí, zda je barva omyvatelná, zda dobře kryje, na jaký podklad ji lze použít, jestli je propustná, vodou ředitelná a podobně. Návod k jeho čtení byste měli mít vždy k dispozici v obchodě.

 • 2.

  Na velikosti záleží

  Autor: iStock.com

  Při nákupu si nezapomeňte na plechovce přečíst, na kolik metrů čtverečních zhruba barva vyjde v případě jednoho či dvou nátěrů. Nezapomeňte si proto před nákupem přesně spočítat výměru pokoje.

 • 3.

  Na výraznou barvu nespěchejte

  Autor: iStock.com

  Vybrali jste si výraznou malbu? Raději ji předem vyzkoušejte jen na malém kousku. Aź po zaschnutí budete totiž vědět, jak je barva ve skutečnosti intenzivní.

 • 4.

  Zeď musíte připravit

  Autor: iStock.com

  Nejprve si musíte zeď na malování připravit. Je nutné hlavně odstranit (seškrábat) předchozí vrstvy, případně zbytky tapet a pomocí sádry či tmelu zarovnat nerovnosti.

 • 5.

  Nezapomeňte na ochranný nátěr

  Autor: iStock.com

  Dále je na řadě penetrace. Tento ochranný nátěr povrch zpevňuje a hydrofobizuje. Penetrace zároveň umožní také lepší malování!

 • 6.

  Štětka nebo váleček

  Autor: iStock.com

  Klasická malířská štětka se hodí především na první nátěr, protože se s ní lépe vetře do podkladu. Ale mnohem oblíbenější jsou dnes válečky, které umožňují rychlejší a méně náročnou práci. Jemným válečkem s kratšími vlákny docílíte hladkého povrchu, váleček s delšími vlákny na stěnách zanechá barevnou strukturu

 • 7.

  Začínejte odshora

  Autor: iStock.com

  Při samotném malování doporučujeme začínat stropem, pak domalovat jeho rohy a postupně přejít ke stěnám. Pokud chcete mít jinou barvu stropu a zdí, nemalujte výraznou barvu stěn až k přechodu. Lepší je "přetáhnout" bílou barvu stropu o několik centimetrů níž.

   

  Jak vymalovat dětský pokoj, vyměnit dveře a omladit celý byt nebo vybrat dokonalou sedačku do deseti tisíc, to se dočtete v novém měsíčníku Blesk bydlení, který vychází už dnes!

  3215787:gallery:true:true

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 1

info@...: Zde je pěkný návod na to jak si vymalovat pokoj: http://malirstvi-vysocina.cz/malirske-prace/malovani-pokoju-zdar-nad-sazavou

(11. 01. 2018 21:39)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
BAZAR
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy