Sobota 24. února 2024
Svátek slaví Matěj, zítra Liliana
Zataženo, déšť 8°C

Nenechte si pít krev. Osm přírodních repelentů, které zaručeně zabírají!

/
 • (iStock)
  24. srpna 2022 ● 06:00

  Také vám komáři pijí krev? Lítají neustále kolem vás a vy se jen škrábete a šílíte a svědí vás celé tělo? Než se rozhodnete koupit si repelent v lékárně či obchodě, vyzkoušejte ten přírodní.

 • 1.

  Šanta kočičí

  V jedné studii na univerzitě v Iowě zjistili, že esenciální olej pocházející z šanty kočičí, bylinky, kterou milují kočky a která je i lehce halucinogenní, odpuzuje komáry i šváby. Olej se dá snadno koupit nebo i vyrobit a pak se jím můžete potírat.

 • 2.

  Česnek

  Jezte hodně česneku. Komáři ho nemůžou vystát! Budete tak páchnout, že se neodváží vás otravovat. Vaše krev jim prostě nebude chutnat.

 • 3.

  Organický sójový olej

  Sójový olej je levný a snadno dostupný, i proto je to vynikající volba způsobu, jak se chránit proti komárům. Navíc hydratuje pokožku stejně jako krém. Složky sóji můžou také zpomalit růst ochlupení.

 • 4.

  Lotos

  Je účinný k odehnání komárů a pomáhá zabíjet i larvy! Vysaďte si ho v rybníčku na zahradě a komáři se vám vyhnou obloukem. Silice z květů je pochopitelně také velmi účinná.

 • 5.

  Citronela

  Použijte pouze čistý esenciální olej z citronely, to je lidový název pro tzv. citronovou trávu (voňatku citronovou). Lze jej koupit v bylinkářství nebo si jej lze  vyrobit a používat jako repelent. Je to podobné jako s šantou kočičí.

 • 6.

  Levandule

  Levandulová silice voní skvěle a je běžně používána jako efektivní repelent proti komárům. Je nejlepší zředěná s mandlovým nebo kokosovým olejem.

  Postup na výrobu levandulového repelentu najdete ve videu:

  Video
  Video se připravuje ...

   Videohub

 • 7.

  Černý pepř

  Nový výzkum ukazuje, že extrakt z černého pepře je účinný proti komárům. Dříve se také používal místo pepře výtažek z alkoholu.

 • 8.

  Olej ze semen

  Podle jedné studie je olej ze semen indického stromu neem (tzv. nimbový olej) zaručeně účinnější než normální repelent. Koupíte ho rovněž v bylinkářství.

Témata

Repelent silice Iowa

Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud

Dnešní horoskopy