Pokud si nevíte rady, co by vašemu domovu nejvíc slušelo, nikdy neuděláte chybu, použijete-li přírodní barvy a materiály. Například různé větvičky, mech, skořápky bílých, hnědých či strakatých křepelčích vajec, pírka, přírodní provázky a mašle. Pak už stačí pořídit cibuloviny hortenzií, modřenců nebo mini narcisků, pár řezaných tulipánů nebo petrklíčů v květináči. Určitě nezapomeňte ani na větvičky kočiček.

„Aranžovat můžete do různých mís, zavařovaček ozdobených mašlí, provázkem či krajkou, skleněných váz nebo na věnec vyrobený z větviček,“ radí designérka Klára Chrůmová z Designhouse KK. Někdy je méně více, není potřeba vše zaplnit. Nechte vyniknout třeba jen zajímavá strakatá křepelčí vejce s nalepenými malými pírky posazenými v mechu.

Nebojte se nechávat ve vázách odhalené kořínky cibulovin nebo jen tak dát velkou čerstvou větev do vázy. V teple domova vám začne pučet. Stejně tak se bude nádherně měnit každým dnem skleněná nádoba s rychle rostoucími cibulovinami. „Máte-li dostatek místa, můžete pověsit ze stropu zajímavě kroucenou větev a ozdobit ji zavěšenými vejci,“ dodává designérka.

Fotogalerie
12 fotografií

KAM CO DÁT?

Hodně udělá správné umístění. Jednotlivé dekorace by si zbytečně neměly brát pozornost, dejte pozor, abyste prostor „nepřeplácali“. „Je lepší zaměřit se na hlavní výzdobu třeba jídelního stolu, stolku nebo okenního parapetu,“ upozorňuje Klára Chrůmová.

ČEMU SE VYHNOUT?

Pokud možno umělohmotným ozdobám na vajíčkách. Je tolik jednoduchých a dostupných možností, které zvládnete vytvořit sami za pár korun! Najděte si na internetu, co vás nadchne, a nenechte přípravu na poslední chvíli.