Pod pojmem tropické rostliny si asi nejčastěji představíte palmy nebo orchideje, ale existuje celá řada dalších zajímavých pokojovek z těchto vzdálených podnebných pásů, které u nás ještě tak dalece nezdomácněly. To jim však nic neubírá na exotické kráse, kterou si můžete dopřát i u sebe doma.

Pěstování a druhy

Pro pěstování tropických rostlin v bytě nebo v domě platí několik základních pravidel. Dostatek světla je pro rostliny vždy zásadní, již jeden metr od okna sníží intenzitu světla o 25 %. Výhodná jsou západní, východní nebo jižní okna, nevhodná jsou severní. Dalším faktorem je teplota, ta by neměla klesat během celého roku pod 15 °C. Tím se liší od subtropických rostlin, pro které jsou v zimě vhodnější nižší teploty od 0 °C do 15 °C. Snažte se zabránit přemokření rostlin, zároveň je ale nenechávejte ani příliš vyschnout. Jinak je vždy třeba zjistit potřeby konkrétního druhu a nekupovat rostlinu předem, pokud nevíte jistě, že pro ni dokážete zajistit vhodné podmínky.

Fotogalerie
3 fotografie

Chcete se více dozvědět o pestrých broméliích nebo nenáročných tilandsiích? Celý článek si přečtete v aktuálním únorovém čísle Blesk Hobby. Najdete tu spoustu dalších informací, rad i inspirace. Dozvíte se vše o zimních zahradách či pěstování muškátů. Jako bonus získáte i přílohu První jarní zelenina. Časopis koupíte v každé trafice nebo si ho můžete v tištěné či elektronické podobě objednat v našem iKiosku ZDE

blesk hobby