Pojďme si jednoduše zakouzlit s ubrousky a s živými květinami tak, abychom vytvořili nevšední sváteční tabuli.

Nejdříve si základním způsobem připravíme stůl – uprostřed máme obvykle adventní věnec až do chvíle, kdy servírujeme pochutiny, to už většinou musí jít stranou, aby se nám vše vešlo. Ale teprve jsme na začátku. Tedy umístíme na stůl prostírání, talíře, vyleštěné sklenice a příbory.

A jdeme na ubrousky. Je spousta způsobů, jak je seskládat, a můžeme je aranžovat vedle příborů nebo přímo na polévkový talíř. My na to jdeme jednoduše. Vezmeme si dva ubrousky. Jeden položíme na druhý tak, aby svým rohem byl horní ubrousek v polovině strany spodního ubrousku. Vytvoří se nám hvězdička. Pak oba ubrousky zatočíme do ruličky a navlékneme na ně obruč nebo je svážeme zlehka mašlí. Do obruče či mašle zasuneme větvičku kapradí, eukalyptu a bílou chryzantému.

 

Další možnost je opět jednoduchá. Ubrousek na hraně přeložíme, cca 2,5 cm, otočíme, opět přeložíme, až nám nakonec vznikne harmonika. Poté v polovině zlomíme a ohneme k sobě. Ve spodní části, kde se ubrousek nerozvírá, svážeme mašlí. A ozdobíme stejnými větvičkami a květy jako v prvním případě. Můžeme zvolit i lehce jinou variantu, například s využitím větvičky borovice, která také s chryzantémou vypadá krásně. Pokládáme doprostřed polévkového talíře.

Pokud máme na stole svíčky ve skle, můžeme je také ozdobit například eukalyptovou větvičkou. Eukalyptus kolem skleničky obtočíme, svážeme, zastřihneme a svíčka má kolem své spodní části věneček.

TIP: 

Konečný efekt na slavnostní tabuli zajistí ledabyle rozprostřené šišky, a to společně s větvičkami pepře.