Vyrobit si ozdoby není zas tak těžké, protože na trhu už je spousta polotovarů. Budeme potřebovat polystyrenovou kouli, tvrdší papír a tavicí pistoli.

Postup:

Z papíru, který je o něco tvrdší, si vystříháme kolečka o průměru cca 2,5 cm.

Můžeme na ně použít raznici, která se prodává v papírnictví nebo ve výtvarných potřebách. Funguje stejně jako děrovačka na papír, jen místo malých koleček nám vytvoří kolečka či všelijaké tvary v námi zvolené velikosti. Je to rozhodně mnohem jednodušší než si kolečka vystřihovat.

Začneme lepit

Do středu každého kolečka dáme trošku lepidla a přitiskneme kolečko na kouli. Lepit můžeme jakýmkoli lepidlem na papír, ale je velmi pohodlné použít tavicí pistoli, kterou seženeme v hobbymarketech. Jen pozor, lepidlo z ní opravdu pálí, je lepší ji nepůjčovat dětem. Ty vám mohou pomoct vystřihovat či razit kolečka.

A jak dál?

Postupujeme v řadě a vždy překrýváme nové kolečko na střed toho původního. Výsledek záleží na volbě papíru. Můžeme použít oboustranný, který má z každé strany jinou barvu či vzor, například zlatou a hnědou. Pak můžeme kombinovat jednu řadu zlatou a další hnědou nebo kolečka přilepovat náhodně, a vytvořit tak velmi efektně každou ozdobu jinou, a přitom si budou podobné. Výhodou použití tohoto papíru je, že jednou stříháte či razíte a získáváte rovnou dvě varianty a šetříte čas.

Zavěsíme.

K zavěšení můžeme využít háčky z ozdob, které máme doma a které už jsou poškozené nebo které jsme rozbili. Háček jen do polystyrenu zapíchneme a je hotovo.

Tip

Na to, aby váš vánoční strom vypadal opravdu obdivuhodně, stačí zvolit dvě až tři velikosti polystyrenových koulí a dle chuti je polepit třeba jen dvěma barvami či dvěma vzory koleček. Není zapotřebí pak kombinovat s žádnými dalšími ozdobami. 

Méně je více a efekt je zaručen.