Opravdu chytré ledničky

Máte doma málo místa a zároveň hodně vděčných strávníků? Pak určitě přemýšlíte, že byste potřebovali co nejprostornější lednici. Jenže kam s ní, když je v kuchyni málo prostoru? Nemusíte se hned kvůli tomu stěhovat. Řešením pro vás může být chladnička s mrazákem, která má běžné rozměry, ale uvnitř mnohem větší prostor. Myslíte, že to nejde? Ale ano. Díky účinné izolaci můžou být totiž její stěny tenčí, a tak je uvnitř o dost víc místa (to splňuje například Samsung 360 ℓ RB36T675CSA/EF). Hodit se vám bude určitě i speciální box, který lze použít jako jednu zásuvku nebo rozdělit na dvě zóny s různými teplotami. Levá strana je chladnější, takže vám maso a ryby zůstanou čerstvé dvakrát tak dlouho. A pravá je skvělá na ochranu čerstvosti ovoce a zeleniny, i když to vám asi mizí rychleji, než byste chtěli.

Samsung Family Hub
Samsung Family Hub
Autor: archiv Samsung

Lednice pro náročné

Že se nás výrobci ledniček snaží omráčit novými a lepšími a vymakanějšími funkcemi, je jasná věc. Ale nemyslí při tom zdaleka jen na potraviny. Například chladnička Samsung Family Hub se může stát komunikačním centrem celé rodiny. Dejme tomu, že čas strávený vařením nepovažujete zrovna za ideálně strávený, můžete si ale díky ní pobyt v kuchyni zpříjemnit. Na dveřích téhle velké dvoukřídlé ledničky najdete totiž dotykovou obrazovku, která komunikuje s okolím přes Bluetooth a Wi-Fi. Na dálku tak můžete přímo z lednice zrcadlit i přehrávání televize v obývacím pokoji nebo ovládat a nastavovat další zařízení v domácnosti. Neuteče vám tím pádem během vaření napínavý film. Abyste na nic důležitého nezapomněli, s ostatními členy rodiny tu můžete sdílet kalendář, novinky, vzkazy, lze tu zobrazovat fotky, přidat sem nálepky, kreslit obrázky nebo psát poznámky rukou. A ještě na jednu opravdu praktickou funkci nelze zapomenout. Určitě se vám někdy při nákupu stalo, že jste si nebyli jistí, jestli máte doma dostatek másla, vajíček či jiných potravin. Tenhle problém už řešit nemusíte. Zásoby můžete zkontrolovat i na dálku. Kdepak kouzla! Mobilem jednoduše zapnete kameru nainstalovanou uvnitř ledničky a v obchodě vidíte, co uvnitř vlastně máte. Tahle chytrá lednička umí pohlídat i data spotřeby. Už se vám tím pádem nestane, že byste vyhazovali prošlé potraviny a lamentovali nad nehorázným plýtváním. Takže… vlastně to trochu kouzlo je.

Fotogalerie
7 fotografií

Pračka, která myslí za vás

Že nepereme jako Libuše Šafránková coby Popelka v téměř zamrzlém potoce a ručně, nám nestačí už delší dobu. I tzv. automatické pračky dnes musí umět mnohem víc než jen vyprat, vymáchat a vyždímat prádlo. Pořídit si můžete chytré kousky, které samy navrhnou ideální možnosti praní. Pračky QuickDrive od Samsungu mají dva motory a také oddělená, nezávislá záda bubnu. To má spoustu výhod – ušetříte díky tomu například až polovinu času, aniž by vyprání utrpělo na kvalitě. Vedle toho vám umí také ušetřit nemalé peníze za energii i prací prostředky. A jak to vlastně funguje? Pračka upraví parametry praní na míru tím, že si díky umělé inteligenci pamatuje vaše návyky – programy, které používáte nejčastěji. Podle toho, kolik prádla do ní naložíte, vyhodnotí, kolik je potřeba vody i pracího prášku a pracích cyklů. Ale ani to není všechno. Opravdu inteligentní pračka, například Samsung WW90T986ASH/S7, je díky chytré mobilní aplikaci SmartThings schopná vybrat prací program i podle aktuálního počasí. A navíc vám poradí, jaký sušicí program v sušičce bude nejlepší. Ještě to nestačí? Tak co třeba velmi šikovná dvířka AddWash, která vyřeší vaši momentální roztržitost či zapomnětlivost? To jste takhle nedali prát nějaký kousek, který si ale nutně potřebujete co nejdříve vzít na sebe, a nemáte už čas čekat na další várku... Žádný stres. Jednoduše zapomenutou věc přidáte během praní. Vás (i vaše cashflow) určitě potěší, že pračky si dnes umějí samy a velmi dobře vyčistit buben, dvířka a zásobník na prací prášek. Odpadá nejen otravná povinnost, ale i návštěva opraváře. Tyhle chytré pračky vám snad už jedině nezatančí. Ale toho asi po zkušenostech z dřívějška nelitujete. Naopak, tichý provoz oceníte nejen vy sami, ale i partaje pod vámi.

Náš tip: Nebaví vás pokaždé doplňovat prací prostředky či aviváž? Nevíte, jaké množství je na různou várku prádla vhodné? Pak si vyberte pračku, která umí automaticky dávkovat a má dost prostoru třeba až na měsíční zásobu prostředků (např. Samsung WW80T534DAW/S7). A vyřešeno!