V první řadě je důležité myslet na to, aby vám rouška, hlavně v horní části, dobře přiléhala k obličeji. Tak, aby vdechovaný i vydechovaný vzduch procházel jen a pouze přes roušku a neunikal pod brýle. U těch kupovaných už je zašitý speciální drátek, který byste měli dobře přimáčknout k nosu. Pokud si vyrábíte vlastní textilní, určitě na toto „vylepšení“ také myslete. Nejvhodnější je antibakteriální měděný drát, ale lze použít také vázací zahradnický drát, drátek ze sáčků od baleného chleba, rozevřenou kancelářskou sponku a podobně.

Pokud se i tak otravného mlžení nemůžete zbavit, můžete vyzkoušet hned několik možností.

Speciální spreje nebo gely proti mlžení

V každé optice, ale i v některých drogeriích (tyto provozovny jsou stále otevřené) seženete sprej proti mlžení brýlí. Ten nastříkáte na skla brýlí a poté vyleštíte hadříkem z mikrovlákna. Účinnější bývají ty s gelovou konzistencí, které mají delší účinnost. Pokud ale po obchodech nechcete kvůli koronaviru chodit, nemusíte zoufat, další tipy na odmlžení zvládnete doma bez dalších výdajů.

Odmaštění

Brýle napřed dokonale odmastěte. Naneste trochu jaru na každé sklo a prstem rozetřete. Nechte chvíli působit a poté opláchněte ještě v jarové vodě v umyvadle. Poté je pod proudem teplé vody opláchněte, ničím je neutírejte a nechte volně oschnout.

Mýdlo

Účinným babským trikem proti mlžení brýlí je použití mýdla. Jak na to? Pomocí tuhého mýdla vytvořte na každém sklíčku slabší vrstvu, kterou necháte chvíli působit. Nesmývejte, ale nasucho rozleštěte suchým hadříkem, dokud nebudou skla průzračně čistá.

Pěna na holení

Pěnou nebo gelem na holení si nastříkejte přední i zadní část skel, plastů. Nejenže můžete tak své brýle vyčistit, ale navíc tím zabráníte i jejich zamlžování. Naneste pěnu na holení, vyčistěte a doleštěte čistým měkkým hadříkem.