Přenesením fotografie na dřevo získáte skutečně velmi netradiční, krásný obrázek s retro nádechem. A rozhodně se nemusíte bát, že si zničíte originál. Tento nevšední dárek jistě udělá radost vám nebo někomu z rodiny...

Co budeme potřebovat:

·         dřevěná deska či kulatina (vyschlá, obroušená a nelakovaná)

·         fotografie vytištěná na laserové tiskárně

·         lepidlo na přenos obrázků

·         nůžky

·         houbička na nádobí

·         lak

Postup:

Fotografii vystřihneme přesně na velikost dřeva, na které ji chceme přenést, a poté ji z lícové strany přetřeme speciálním lepidlem. Protože ji budeme přenášet zrcadlově, položíme ji natřenou přední stranou přímo na dřevo, vyhladíme případné vzduchové bubliny a necháme do druhého dne zaschnout.

Následujícího dne si vezmeme k ruce houbičku na nádobí a misku s vodou a celý papír důkladně rozmočíme. Následně pomocí houbičky papír pomalu odrolíme, až nám vyleze obtisknutý obrázek. Přelakujeme ho bezbarvým lakem, aby vylezly kontury, obrázek se zvýraznil a také zafixoval.

Článek vyšel v časopise Blesk Hobby. Další zajímavosti a rady okolo bydlení, kutilství a zahradničení najdete v aktuálním březnovém čísle Blesk Hobby. Dozvíte se například jak správně třídt odpad, pěstovat bylinky nebo vrbu na zahradě. Načerpáte tu ale i spoustiu inspirace na blížícíse Velikonoce. S časopisem navíc dostanete přílohu s krásnými nálepkami nejen na vajíčka. Časopis koupíte v novinových stáncích nebo si ho můžete v tištěné či elektronické podobě objednat v našem iKiosku ZDE.